znak Božic
 Co se děje...
Trumfy pana starosty
   Podle páteční reportáže Jihomoravského večerníku (13.7.2007) budou do konce roku na 7 hektarech ve dvou božických lokalitách vyrábět elektrickou energii solární panely. Ze slov pana starosty vyplynulo, že chybí již jen změna územního plánu, aby mohlo býti dílo zdárně završeno.
    Nemám nic proti alternativním zdrojům energie, ať už je to energie větrná, biomasa nebo energie solární.Vadí mi ale, když se nehledá nejvhodnější lokalita, ale stavby "se napráskají" tam, kde je to zrovna výhodné z nějakého "zvláštního" důvodu! Zdá se, že část božického zastupitelstva neznepokojuje ani varovný příklad necitlivě umístěné stanice na biomasu u Velkého Karlova. Přitom se v Božicích např. nabízí po všech stránkách daleko vhodnější lokalita Za vilou, což je neúrodný písčitý pozemek podél vinohradu směrem ke Kolonii.
    Nejednoho božického občana taky zajímá, kolik z plánovaných 7 hektarů určených na výstavbu solárních elektráren bude patřit obecním pozemkům a kolik "zbude" na soukromé vlastníky. A to jmenovitě i s výměrou!
Ladislav Nevrkla