znak Božic
 Co se děje...
Sobotní fotbalový burčák
Nabitý víkendový program přinesl v sobotu několik zapamatovatelných momentů. V úvodním zápase dorostu jsme doplatili na momentální kritické místo týmu – obsazení postu brankáře! V utkání jsme tak viděli v akci tři gólmany – Karla Kučeru, Martina Pikarta a Svatopluka Nevěčného – a každý z nich si připsal jednu „haluz“! Zdá se, že vedení týmu sáhne příště i do družstva žáků.
V zápase béčka zazářil pohotový střelec Honza Szabó svým hattrikem.
A kdo přišel na zápas nelitoval, neboť mohl ochutnat výborné nefalšované burčáky (muškát ottonel a „garážový“), o jakých se návštěvníkům Znojemského historického vinobraní nebo Pálavského vinobraní v Mikulově ani nezdálo.

IV. tř. sk. B
TJ Sokol Božice – Slavia Damnice 3:1 (1:0)
Se silným větrem měly v 1. poločase starosti oba týmy, a tak uklidnění přišlo až s gólem „do šatny“ z kopačky Jana Szabóa.
Stínem utkání bylo zranění bratrů Topolčanových, zvláště pak koleno Michala Topolčana si vyžádalo lékařský zákrok. Oba náhradníci – Petr Hříbek a Jiří Škrabal – hru domácích oživili.
V 70. minutě sice zvýšil Jan Szabó na 2:0, ale hosté se pokusili zvrátit nepříznivý stav. Podařilo se jim to v 87. minutě a jejich tlak trval. Otevřené obrany využil hbitý útočník Jan Szabó a sólo z poloviny hřiště zakončil pěkným gólem.
Pochvalu si zaslouží dorostenec Marian Vávra, který odehrál celý zápas, když už měl v nohách předchozí utkání dorostu.

Dorost sk. A
Božice – Pavlice 1:4 (0:2)
Bez nemocných Evžena Egnera a Antonína Těthala a nakonec se třemi brankáři, odehráli naši dorostenci smolný zápas.
Když v 13. minutě obdržel gólman Karel Kučera lacinou ranku (asi vlastní), byl vystřídán Martinem Pikartem. Ten obdržel v 37. minutě rovněž trošku zbytečný gól a tak se ve 2. poločasu objevil v brance Svaťa Nevěčný.
Hezké technické kousky na naší pravé straně v podání Jana Kašpárka, Davida Šenkeříka, Mariana Vávry a Jakuba Zifčáka gól nepřinesly.
Na 1:3 snižoval Tomáš Rauš a velmi dobře hrál ve druhém poločase neúnavný bojovník Jiří Šenkeřík. Konečný výsledek je vzhledem k předvedené hře poněkud nespravedlivý. Tak snad příště s novým gólmanem...

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

(lan)

TJ Sokol Božice B na začátku utkání. Horní řada zleva: Roman Himal, Zdeněk Svoboda, Dalibor Tomášek, Jan Szabó, Michal Himal, Jan Kudlička, Marek Zifčák, Petr Hříbek; spodní řada: Martin Topolčan, David mareš, Jiří Himal, Michal Topolčan, Marian Vávra, Do Xuan Truong (Dan).