znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Role favorita nám nesedla
Vítězné tažení našich fotbalistů pokračuje. Zkušený soupeř se zdál tentokrát „papírově“ slabší, ovšem zápas ukázal, že nám role favorita tak úplně nesedí. Zato dorostenci kráčí svou soutěží zatím bez zaváhání a svého soupeře nakonec přesvědčivě rozstříleli, byť se domácím Jezeřanům podařilo v jednu chvíli snížit na kontaktních 2:3. Výborní byli žáci v zápase s Hatěmi. Naši nastoupili v úplné sestavě (viz foto) a trenér Karel Hala mohl být s výkonem i dosaženým výsledkem tentokrát nadmíru spokojen. Sám jsem zavítal na začátek druhého zápasu přípravky (viz foto) a viděl jsem excelentní gól Petra Tótha (též na snímku). Proto mě trošku mrzelo, když jsem se odpoledne dozvěděl, že jsme nakonec i tento zápas prohráli. Prohrálo i naše „béčko“ na hřišti vedoucích Jaroslavic B a první porážku musely zkousnout i naše ženy v zápase v Mor. Budějovicích.
A ještě slůvko k rozhodčím: Při emočně vypjatých zápasech jsou rozhodčí vždy předmětem kritiky, a to i v průběhu zápasů. Nezbývá, než aby razantně zasáhli, třeba i s pomocí pořadatelů. I proto se to na našich hřištích žlutí a červená a disciplinárka má pořád co dělat. Osobně bych přivítal, kdyby se na dráhu rozhodčích vydali i někteří bývalí či ještě současní hráči, kteří k tomu mají předpoklady (to každý nemá). Když si třeba vzpomenu, jak s přehledem řídil „srandamač“ Božice – Křídlovice Michal Himal, myslím, že by byl i dobrým sudím v oficiálních soutěžích.

(lan)


OP muži: Božice A – Šanov 3:1 (0:0)
Je třeba říci na rovinu: Nebyl to pěkný fotbal, ale vina našich fotbalistů to nebyla. Byl to první zápas v okresním přeboru, do kterého naši hráči nastupovali jako favorité. Šanov nepřijel hrát fotbal, Šanov přijel urvat bod a svou hru tomu podřídil. Jejich hra byla převážně defenzivní a čekali na brejky. Od chvíle, kdy se Šanovu zranil nejlepší hráč a kapitán Kozelský, nestála jejich hra za nic. Naši hráči se v pozměněné sestavě chvíli hledali a i potom se skrze obranný val dostávali poměrně těžko. Navíc naši hru trápila nepřesnost. Přesto se však ve středu pole statečně bili oba naši středoví záložníci – Jan Kudlička a František Hofman. František Hofman mohl v prvním poločase dát z penalty gól, bohužel však přestřelil a hra byla nadále neklidná. Kromě této příležitosti se v prvním poločase odehrálo málo, za zmínku stojí tyč, kterou nastřelil Šanov po překvapivém útoku a zranění jejich kapitána.
Ve druhém poločase byla hra šanovských převážně pasivní, ale z náhodné akce se jim podařilo dát gól. Akce byla tak nečekaná, že jsme ji ani nezaznamenali na kameru. Božice nemohli udělat nic jiného než podpořit ofenzivu. Na hřiště přišel David Švejdík. Božická hra dostala jiskru. Chvilku po vystřídání se Davidovi Švejdíkovi naskytla výborná pozice ze standardní situace v podobě přímého kopu, který nekompromisně využil a srovnal stav na 1:1. Hřiště bylo jen naše a Šanov čekal pouze na zázrak v podobě dalšího neinkasovaného gólu. Tento zázrak se nekonal. Po jasném faulu ve vápně rozhodčímu nezbylo než nařídit penaltu. Provinivší hráč Šanova se slovně pustil do rozhodčího, který neváhal a dal hráči červenou kartu (po druhé žluté). Nařízenou penaltu proměnil Jan Kudlička a završil tak svůj vydařený výkon. Pár minut před koncem po další pěkné standardce dorážel Michal Topolčan. Po tvrdém střetu s protihráčem musela pro Jarka Jandáska přijet i sanitka, naštěstí to nebylo vážné, prý má jen naražený bok. I druhý náš útočník Lukáš Dítě od začátku utkání laboroval se zraněním a proto nemohl předvést svůj obvyklý parádní výkon. Brankář sice inkasoval, ale ne svou vinou a v ostatních situacích tým podržel solidním výkonem.
Sestava: Robert Musil – Jiří Himal (David Švejdík), David Švestka, Roman Šebela, Aleš Žák - Petr Horký, Jan Kudlička, František Hofman, Michal Topolčan - Lukáš Dítě (Evžen Egner), Jaromír Jandásek (Marian Vávra). Trenér Miroslav Jandásek, vedoucí mužstva Karel Kučera. Hlavní rozhodčí Tomáš Fiala, delegát p. Tesařík

Pavel Nevrkla


IV.C: Jaroslavice B - Božice B 3:0 (1:0)
Podrobnosti k zápasu čtěte na partnerském webu http://www.boziceteam.estranky.cz/fotoalbum/ze-zapasu

OS dorostu B: Jezeřany - Božice 2:6 (1:3)
Naši dorostenci sehráli další ze svých výborných zápasů a soupeři moc šancí pomýšlet na dobrý výsledek nedali. O branky se tentokrát podělil Evžen Egner (nejlepší hráč zápasu) 2x, Marian Vávra rovněž 2x, Filip Šperka a nejhezčím gólem zápasu (hlavou po rohovém kopu) Patrik Šotkovský.
Nezbývá, než si udělat v sobotu 19.9. čas a ve 13.30 h se přijít přesvědčit se na vlastní oči v zápase proti Olbramovicím.

OP žáků: Božice – Hatě 3:0
Naši žáci nastoupili v nejsilnější sestavě a soupeři nedali žádnou šanci. Výsledek je přiměřeným vyjádřením průběhu zápasu. Zahrála si i jediná dívka mezi „ostrými“ hochy Iveta Sedláková. Naše branky vsítili postupně Rudolf Čížek, Lukáš Svoboda a Adam Egner.

Ženy: Mor. Budějovice – Božice 2:1

Ladislav Nevrkla


OS přípravek B: hřiště Božice
Božice – Hrádek 1:3. Naši branku dal Jan Hnízdil.
Božice - Jaroslavice 1:3. Náš vedoucí gól vstřelil Petr Tóth.

V neděli 13.9. zahájila naše přípravka novou sezónu 2009-2010.K prvnímu zápasu jsme nastoupili v značně omlazené sestavě a s novými dresy proti mužstvu Hrádku. Bylo vidět,že většina hráčů hraje svůj první "ostrý" zápas. Nakonec jsme prohráli 3:1,když svůj premiérový gól vstřelil Honza Hnízdil. K druhému zápasu jsme nastoupili proti Jaroslavicím. Gólem Petra Tótha jsme se ujali vedení, poté jsme ovšem opět inkasovali 3 góly a prohráli 3:1. Ve druhém zápase už ale byla vidět zvýšená bojovnost a za tu je třeba chlapce(i dívku-Kačka Čurdová) pochválit.

Martin Vařeka


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 

Božice - Šanov
Vhodné sledovat se zapnutým zvukem
Autor: Pavel Nevrkla
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.