znak Božic
 Co se děje...
Aktuálně: Na čem se pracuje
Díky příznivému počasí mohou probíhat práce, které zcela určitě přispějí ke zkrášlení našeho životního prostředí, ochrání naše památky, obohatí naši infrastrukturu i rozšíří možnosti našeho sportovního vyžití.
Po delší době taky dojde ke zkvalitnění našich komunikací. Jedna z oprav už v těchto dnech probíhá – osazeny byly obrubníky kolem autobusové zastávky u sýpky, měly by být vybudovány dlážděné nástupní ostrůvky, snad bude vyfrézována vozovka na zastávce a bude položen zbrusu nový asfaltový koberec. Tuto akci finančně kryje Místní akční skupina Totéž by mělo (snad) potkat i místní komunikaci, kterou jezdí denně zásobování do školní kuchyně, sportovci na hřiště a do tělocvičny i ti, kteří zde bydlí. Hrůzné výmoly (nejhorší je ten u silnice) ničí všem motoristům vozidla, cyklistům kola a chodcům, kterých zde denně projdou stovky, obuv.
Důležitá práce započala v úterý10.11.2009 ráno u hřiště s „umělkou“ za školou. Budou zde osazeny sloupy s osvětlením. Tak bude možné využívat hřiště i v podvečerních a večerních hodinách. Poděkování patří, jak těm, kteří osazení provedli, tak obci, která sloupy i provedenou práci uhradí, tak i soukromé osobě, která osvětlení zajistila. Pro akce spojené s postupným modernizováním tohoto sportovního koutku byli prakticky všichni božičtí zastupitelé napříč politickým spektrem. A to i přesto, že zde bylo a je několik ale .... Myslíme si, že je pořád lepší, když se finanční prostředky (v tomto případě byla státní dotace nižší než kolik musela vynaložit ze svého obec, snad v poměru 45:55) vkládají do možností sportovního vyžití našich občanů. Vinné sklepy a jiná kulturní zařízení ať provozují soukromé firmy či soukromé osoby.


Ladislav Nevrkla


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.