znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Pohár pro vítěze se naplnil
Dlouho toužebně očekávaný den konečně přišel a celoroční kapitán mužstva TJ Sokol Božice A David Švejdík převzal před zahájením zápasu ve Vedrovicích z rukou představitele OFS Znojmo pana Vladana Vodáka hezký (a hluboký!) pohár. O to příjemnější pak bylo jeho naplnění po návratu z Vedrovic. Potěšilo, že k naplnění přispěl též pan starosta ing. Miroslav Klíč slavící v těchto dnech životní jubileum. Blahopřejeme a děkujeme.
Vítězstvími božických mužstev skončily všechny sobotní a nedělní zápasy, a tak jsme se se sezónou 2008/2009 rozloučili skutečně víc než důstojně. Poprvé v historii naší účasti ve fotbalových soutěžích Znojemska bude božická kopaná hrát okresní přebor! Snad k dobrým výkonům přispěje i poctivý trénink za každého počasí. Teď už i na umělém povrchu na tréninkovém hřišti za školou. Dotace už je přiznaná, příspěvek obce schválen zastupitelstvem a teď, když obec obdržela dalších 600 000 Kč za úspěšnou účast v soutěži Vesnice roku, nebrání nic tomu, aby se na konečné úpravě hřiště za školou začalo co nejdříve pracovat.
Nedělní oslavy božického fotbalu se protáhly skoro až do druhého dne, a tak mě osobně trochu (dost) mrzelo, že tam nebyli všichni, kteří se o tento úspěch zasloužili. Jenom Radek se musel vydat na dalekou cestu domů! Ti ostatní měli jiný důvod, a to je škoda.

III. tř. sk. B
Vedrovice A – Božice A 0:3 (0:2)
Naše letošní poslední vystoupení bylo plné kuriozit.
Božice nastoupily bez několika hráčů základní sestavy: T. Polického, Sv. Nevěčného, P. Horkého a T. Kudličky, se dvěma dorostenci – Evženem Egnerem a Marianem Vávrou - v základní sestavě a se třemi kapitány mužstva: David Švejdík převzal v roli kapitána pohár před zápasem, v 1. půli měl kapitánskou pásku Lukáš Dítě a na posledních 15 minut zápasu si ji nasadil Michal Himal. Celé jaro poctivě nastupoval za „B“tým a připravený byl snad ke každému zápasu áčka.
Hráli jsme v pohodě a dvěma bravurními zákroky se zaskvěl i gólman Jaroslav Lukáč. O naše branky se ve dvojnásobné premiéře v letošní sezóně podělili Evžen Egner a David Švestka, který hrál předstopera a neustále se vysouval dopředu, až mu to sedlo. Poslední gól dal z penalty za nastřelenou ruku David Mareš. Zářil jako gólman béčka a bojoval jako náhradník v útoku áčka. Roman Šebela, Jaromír Jandásek, Jan Kudlička ml., Zbyněk Horký a největší hvězda Božic Radek Pavlíček, to byli zbývající hráči letošního vítěze III. tř. sk. B v tomto utkání.

IV. tř. sk. B
Božice B – Břežany B 5:1 (4:1)
Břežanské béčko chtělo zopakovat nečekaný bodový zisk břežanského áčka z minulého víkendu, a tak jsme se ani moc nedivili, když nám dal hráč Lysák vedoucí gól. Utkání jsme však měli ve svých rukách a postupně jsme hosty poslali do patřičných mezí. Ještě do poločasu jsme získali solidní náskok díky střelám Davida Švejdíka, Martina Topolčana, opět Davida Švejdíka a Radka Pavlíčka. Poslední branku přidal stoper Jiří Himal a měl z ní skutečně velikánskou radost, a to dokonce ještě v neděli večer na oslavách božického fotbalu.
Břežanským se pořád nějak nezdálo, že za naše hraje několik hráčů, kteří hráli před týdnem za áčko a vyžádali si konfrontaci. My ale, vážení fotbaloví přátelé, hrajeme vždy poctivě a k žádným „levárnám“ nesaháme. Všechno si vybojujeme na hřišti. Žádné kulišárny.

Dorost „A“
Štítary – Božice 2:6 (0:3)
Odložený zápas sehráli naši dorostenci na hřišti Štítar a s předposledním celkem soutěže neměli moc práce. Citelně jim však na lavičce chyběl asistent trenéra (nebo druhý trenér?) Jaromír Jandásek. Prý ze zdravotních důvodů…?
Hattrikem se s dorosteneckou soutěží rozloučil Jan Kašpárek, po jedné brance přidali Petr Procházka (rovněž kvůli věku přechází do mužů) a Marian Vávra a jednu si dali domácí sami po rohovém kopu Tomáše Rauše.

Ještě se bude hrát
Zápas Suchohrdly B – Božice B, který rozhodčí pro údajnou inzultaci domácím hráčem ukončil před týdnem za stavu 0:1 pro Božice, se bude opakovat v sobotu 20.6.2009 v Suchohrdlech. Takže, kdo chce vidět naše borce ještě v akci, ať si udělá v sobotu cyklistický výlet.
Připojuji zápis č. 16 STK OFS Znojmo ze dne 10.6.2009

-nedohrané utkání A3B1306 Suchohrdly u Mir.“B“ – Božice“B“nařizuje na SO 20.6.2009 v 16.30hod.

Tabulky soutěží a další údaje a zajímavosti (včetně videa ze závěrečné pohárové oslavy) budeme přinášet postupně v dalších dnech.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Připravil Ladislav Nevrkla


 

Postup do okresního přeboru
Vhodné sledovat se zapnutým zvukem
Autor: Pavel Nevrkla