znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Pánové, držte si klobouky!
Úvodní série zápasů nového ročníku fotbalových soutěží se božickým týmům dvakrát nepovedl. Dorostenci sice v úvodním zápasu v Hostěradicích bodovali, ale k úplné spokojenosti jim dost chybělo. Muži z „áčka“ přivítali na svém hřišti sousedy z Hrádku a z vyrovnaného zápasu odešli nakonec bez bodů. „B“ tým odjížděl do Havraníků odhodlaně, ale výsledek se spíš zapíše do kroniky božického fotbalu černým písmem.

Okresní přebor:
Božice - Hrádek 0:1 (0:0)
15.8.2010 16.30 hod; HR: Kněžíček AR: Nikolai, P., Zemánek, delegát Števica První čtvrthodina zápasu se za silného větru odehrávala především ve středu hřiště a Hrádečtí vystřelili na naši branku poprvé až ve 14.minutě. Žel i naše šance zůstávaly nevyužity. Tvrdou střelu Patrika Šotkovského zblokoval zadák soupeře, pěknou akci předvedl dorostenec Kuba Zifčák a ve 30.minutě po zdařilé akci Patrika Šotkovského kopal roh Míša Topolčan a Jara Jandásek z malého vápna poslal jasný míč vedle levé tyče! Škoda! Dvakrát škoda. Kolem 36.minuty se ve dvou šancích ocitl Jiří Benkovič, ale ani jedna nenašla svůj cíl, podobně jako dvě příležitosti Davida Švestky. Jediná příležitost hostí skončila v 37.minutě po chybě na našem břevně. Měl to asi být varovný signál, ale nebyl.
Ve 2.půli jsme hráli s větrem v zádech a měla to být naše výhoda. Taky nebyla. Dlouhé výkopy spolehlivého gólmana Jiřího Škrabala končily většinou v rukách pozorného brankáře hostí Tomáše Kortiše. A pak přišla rozhodující chvíle: hosté se dostali na naše velké vápno a nákop před branku usměrnil ve snaze o odvrácení jeden z našich hráčů do vlastní sítě. Prohrávali jsme 0:1 a jak se později ukázalo, byl to gól rozhodující. Několik minut jsme byli pod tvrdým tlakem Hrádku, ale veškeré nebezpečí jsme odvrátili. Postupně jsme vystřídali a na hřiště přišli další dorostenci Evžen Egner, Marian Vávra a Vlasta Žilík. Dostávali jsme se do šancí, ale ani Roman Šebela, ani Evžen Egner, Pepa Šprencl nebo Petr Horký je nedotáhli do úspěšného konce. Navíc se v 81.minutě zranil Jara Jandásek a naše šance na vyrovnání se o hodně snížily. Zoufalý tlak v posledních 5 minutách, ani dobře kopnutý přímý Jiřího Škrabala kýžené vyrovnání nepřinesly. Předvedené hře by nejlépe odpovídala dělba bodů, bohužel, neměli jsme tentokrát v mužstvu nikoho, kdo míč do branky soupeře dopravil. Sestava Božic: Jiří Škrabal – Michal Topolčan, Zbyněk Horký, Jakub Zifčák, David Švestka, Patrik Šotkovský, Roman Šebela, Petr Horký (K), Jaromír Jandásek, Josef Šprencl, Jiří Benkovič. Střídali: Evžen Egner (D. Švestku), Marian Vávra (K. Zifčáka) a Vlasta Žilík (J. Jandáska). Trenér Karel Hala, vedoucí mužstva Karel Kučera. Současná marodka a odchody některých hráčů před začátkem sezony (A.Žák, T. Polický) vedou realizační tým k tomu, aby se poohlédli ještě po nějaké posile, aby se základní kádr mužstva rozšířil.
A tak největší vzrušení na ochozu vzbudily občasné prudké poryvy větru, které některým přítomným divákům odnášely jejich pokrývky hlavy. A pro některé z takto postižených byl docela problém zdvihnout si ulítlý slamák ze země! Takže příště, pánové, držte si své klobouky!

IV.C: Havraníky - Božice 10:0 (6:0)
15.8.2010 16.30 hod. HR: Vomela
Nepovedený zápas je zcela zbytečné pitvat. Příště to musí prostě vypadat jinak.

OS B dorostu: Hostěradice - Božice 1:3
14.8.2010 14.15 hod. HR: Nikolai, P.
Ani tento zápas nebudu nijak podrobně komentovat. Z dostupných informací vím, že naši hráči spálili, co se dalo a tak vítězství 1:3 je pro domácí až příliš lichotivé. O naše branky se podělili Evžen Egner 2x a Marian Vávra. Trenéra T. Rauše st.zastoupil tentokrát Luboš Šenkeřík.