znak Božic
 Co se děje...
Co se děje aneb Drzost nezná mezí
Před každým domácím fotbalovým zápasem okresního přeboru dávám na vývěsní tabuli u hřiště tištěný plakát na víkendový zápas. Byl jsem v neděli ráno upozorněn, že náš plakát překrývá z větší části jiný, zvoucí na jakousi „travesti show“ v našem kulturním stánku. Anonymní pořadatel dostal svolení, nic s tím nenadělám, ale za ten přelepený fotbalový plakát říkám: „Drzost některých nezná mezí!“
Páteční podvečer byl spojen za poměrně značného zájmu božických občanů s vystoupením cirkusu Pacific. Cirkusový stan byl rozbit na prostranství „U Pastelek“ a spokojení malí i velcí návštěvníci opouštěli šapitó v dobré náladě a třeba i s fotkou pořádného slizského hada.
Zatěžkávací zkouškou prošel nový živičný povrch u autobusové zastávky u sýpky. Je jen velká škoda, že sem při této nákladné a náročné rekonstrukci nebyla instalována žádná lavička. Od starších cestujících, zvláště žen, zaznívá na toto téma kritický hlas dnes a denně. Výmluva na „zvlčilou“ mládež neobstojí ani omylem. Na prvním místě má přece být na autobusové zastávce cestující a jeho pohodlí.
Pochvalu si zaslouží ti, kteří provedli vyčištění kanálu v Křídlovicích. Zdejší parčík tak opět prokoukl. Podobně se pomalu ale jistě rýsuje nová venkovní podoba kulturního zázemí na hřišti. Věřím, že se vše podstatné do hodů (26.a 27.6.2010) stihne.
O obecním sklepě psal v pátek Deník Rovnost. Rozporuplná a velice diskutabilní akce „se tlačí“ již nějaký čas v tradičním „režimu přísného utajení“ a bez jakékoliv diskuze. Je to škoda. Ten sklep si to přece jenom nezaslouží. Je to taky kus naší minulosti.


Ladislav Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.