znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Pěkný závěr sezony
Odložený zápas okresního přeboru mezi domácími Olbramovicemi a naším „áčkem“ byl oběma stranami očekáván s neskrývanou mírnou nervozitou. Na zápas se vypravila i část okresní fotbalové „generality“ v čele s otcem a synem Vodákovými a jako hlavní sudí byl na tento rizikový zápas vyslán zkušený rozhodčí Nikolai. I díky těmto předzápasovým opatřením se utkání nejen odehrálo na dobře připraveném, i když vlhkém a kluzkém trávníku, ale zklidnilo to oba tábory, a tak se mohl hrát fotbal s velkým „F“!

Olbramovice A – Božice A 0:1 (0:1)
Oba celky nastoupily se základními „áčkovými“ jedenáctkami, ovšem na lavičkách byli připraveni už jenom nejlepší hráči z „B“ týmů a dorostu. Jelikož se utkali dva sousedé v tabulce, bylo jasné, že se bude urputně hrát o každý míč a každý bodík. Šance byly na obou stranách, rozhodčí Nikolai řídil zápas s velkým citem a přehledem a ve vzorné spolupráci se svými asistenty Nikolaiem ml. a P. Novákem přispěli k pěkné podívané poměrně početné divácké kulisy, dodané jak většinovými domácími příznivci, tak i živější a hlasitější božickou menšinou.
Jak ukázal průběh zápasu, vyhovoval těžší terén našim „lehkotonážním“ hráčům. To, co předváděli záložníci Honza Kudlička a Franta Hofman, krajní obránce Svaťa Nevěčný nebo lehkonohý útočník Michal Topolčan, přivádělo olbramovické „obry“ přímo k zoufalství. Počáteční posměšné poznámky domácích fandů o našem „mužstvu trpaslíků“ vzalo brzo za své a kdyby Michalovi sedla aspoň jedna z jeho šancí, mohli jsme se radovat i dříve, než někdy kolem 40. minuty. Standardní situaci ze své parkety – levého čtverce – zvládl David Švejdík naprosto profesionálně a bez zaváhání, přestřelil zeď a nekompromisně zavěsil. Vedli jsme 0:1 a tak se i odcházelo do šaten. I ve druhém poločase se hrál pohledný fotbal, domácí ve snaze aspoň vyrovnat hru otevřeli, ale toužebně očekávaný gól do naší svatyně nepadl. Když pak v 90. minutě naši takticky střídali, netrvalo dlouho a hlavní sudí zápas ukončil. Měli jsme ke střídání připraveny ještě další dva hráče a oba se těšili do hry ...
Věřím, že emoce, které mezi oběma celky“vyvřely“ po minulém nesehraném zápase, jsou zapomenuty a na jaře si to v Božicích rozdáme jenom na trávě. Díky tomuto vítězství jsme se svým olbramovickým pronásledovatelům vzdálili o 4 body a v tabulce jsme se posunuli se ziskem 18 bodů na velmi solidní 6. místo. Na podceňovaného nováčka docela slušný výkon, není-liž pravda?
Sestava Božic: Robert Musil – Zbyněk Horký, David Švestka, Jaromír Jandásek, Svatopluk Nevěčný – David Švejdík, František Hofman, Jan Kudlička, Petr Horký – Lukáš Dítě, Michal Topolčan. Střídal Marian Vávra Michala Topolčana a na lavičce byli ještě připraveni Marek Zifčák a Michal Himal. Trenér Jan Kudlička st. a vedoucí mužstva Ivan Marek.
Video ze zápasu bude v průběhu týdne (nejspíš v úterý večer).