znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Jak jsme byli nadšení
Nepíše se to tak moc často, ale když už, tak už! Nedělní zápas okresní přeboru mezi celky Božic a Bohutic se stal jedním z vrcholů letošní sezony. Na těžkém terénu a se dvěma dorostenci v základní sestavě jsme předvedli vynikající výkon a snaživému soupeři jsme nedali tentokrát ani minimální šanci. Náš „B“tým s Mistrem v brance podal snaživý výkon, ale na posílené Lechovice neměl. Zápas zcela výjimečně nevyšel ani dorostencům, ale jejich současný náskok jim dává téměř stoprocentní vstupenku do baráže. Smírně se se svými soupeři rozešli žáci i ženy.

OP: Božice - Bohutice 4:1 (2:0)
Ne 16.5.2010 16.30 HR: Svoboda, P. AR: Kahoun, Pavlík
Až nečekaně příznivě se od samého počátku vyvíjel náš zápas s nepříjemným soupeřem z Bohutic. Se dvěma dorostenci v základní sestavě (Patrik Šotkovský a Marian Vávra) jsme se do soupeře od prvních minut zakousli a vytvořili jsme si i slušné šance (Patrik Šotkovský, Lukáš Dítě). Hostující kapitán Bloudíček měl první větší šanci až v 10.minutě. Náš tlak pokračoval, ale ani Marian Vávra, ani Patrik Šotkovský či Jaromír Jandásek nemířili přesně. Ve 29.minutě faulovali zadáci Bohutic pronikajícího Mariana Vávru a z pokutového kopu nás do vedení poslal jeden z našich nejlepších hráčů David Švejdík. Vedli jsme tak 1:0. Náš tlak pokračoval, ovládali jsme střed hřiště (zvláště bych upozornil na kvalitní výkon Patrika Šotkovského) a dostali jsme se do dalších šancí. Ty nejhezčí předvedla dvojice Marian Vávra – Aleš Žák (Aleš těsně přestřelil) a Patrik Šotkovský, jemuž sebral míč z nohy až hostující gólman. No a když už jsme to čekali nejméně, uvolnil se na hranici vápna kapitán Lukáš Dítě a přesnou střelou zprava naprosto nekompromisně zavěsil na 2:0. Vše se to seběhlo tak nečekaně a rychle, že jsme to ani nezaznamenali na přístroj. Musím dodat, že Lukáš nám to v této jarní části udělal už podruhé!
I druhý poločas jsme v úvodu ovládli – hlavička Davida Švestky skončila na tyči a neúnavný střelec Patrik Šotkovský mířil těsně vedle. Pak však přišla čtvrthodinka zvýšeného tlaku Bohutic a buďme rádi, že jejich střelci mířili vedle nebo jejich střely zneškodnil náš spolehlivý gólman Robert „Bobo“ Musil. Jen sporadicky jsme se dostávali do ojedinělých šancí. V této fázi hry se ukázal ve vynikajícím světle především David Švejdík. Zbavit ho míče, to se prakticky zadákům Bohutic nepodařilo za celý zápas a jeho střelecké pokusy byly rovněž nebezpečné. V 57.minutě ještě zamířil těsně vedle pravé tyče, ale v 60.minutě už se nemýlil a zvýšil náš náskok na 3:0. Následný protiútok Bohutic řešil brankář Bobo dalekým vyběhnutím z branky. První střelu Karla Bloudíčka ještě stihl vyrazit nohama, ale s následnou si už neporadil a míč doplachtil do naší opuštěné svatyně – hosté snížili na 3:1. Přesto jsme se zatím o výsledek neobávali. Oživení do našich řad přinesl střídající Jan Kudlička. Bylo ho všude plno a znovu rozhýbal celou zálohu. Do útočných akcí se zapojovali i i oba zadáci David Švestka a Jaromír Jandásek.
Soupeřově brance zahrozil Jan Kudlička i Aleš Žák. Velkou příležitost měl v 79.minutě David Švejdík, ale bohutický brankář jeho jedovku vyrazil. Korunu tomuto utkání nasadil v 81.minutě Patrik Šotkovský. Jeho prudká rána se otřela o záda soupeře a skončila v bohutické síti. Bouřlivý aplaus se snášel nad už značně rozbahněným terénem, ale byli jsme šťastní. Skandování a potlesk diváků byly největší poctou a odměnou, jakou se Patrikovi za jeho výkon v dnešním zápase po zásluze dostalo. Zlomeného soupeře jsme až do závěrečného hvizdu výborného rozhodčího Pavla Svobody, pískajícího s přehledem a citem pro hru, nešetřili a branku soupeře postupně ještě ohrozili: L. Dítě, D. Švejdík, opět L. Dítě a na závěr D. Švejdík. Hosté kopali přímý kop, ale ten pozorný „Bobo“ vyrazil.
Naše mužstvo nemělo slabin, hrálo výborně kolektivně i pozičně. Naši výhodou byl tentokrát těžký terén smáčený po celý zápas „zahradnickým“ deštíkem. Většina našich lehčích hráčů byla daleko pohyblivější než urostlí hráči Bohutic.
Sestava: Robert Musil – Zbyněk Horký, David Švestka, Jaromír Jandásek, Svatopluk Nevěčný – Aleš Žák, Robert Šotkovský, Michal Topolčan (Jan Kudlička), David Švejdík – Lukáš Dítě, Marian Vávra

Poznámka: Proč jsme s komentátorským stanovištěm skončili tam, kde jsme včera byli, a proč se mezi nohama diváků motala naše prodlužovací šňůra, to musí zodpovědět osoby odpovědné. Fotbaloví činovníci to nejsou a já se tomu už více věnovat nebudu.

IV.C: Lechovice - Božice B 6:3 (4:1)
Ne 16.5.2010 16.30 HR: Fouček
Se třemi dorostenci v sestavě (Kuba Zifčák, Tomáš Rauš a Vlasta Žilík) a s Mistrem v brance jsme proti posílenému soupeři (střelec Lojín) hlavně v 1.půli inkasovali a naše šance na přijatelný výsledek se tak staly minimálními. Naším nejlepším hráčem byl už tradičně stoper Jiří Himal, dvě branky dal Honza Szabó, jednu přidal Tomáš Rauš.

OS.B dorostu: Hostěradice - Božice 6:1 (5:0)
So 15.5.2010 16.30
O výsledku zápasu rozhodlo 25 minut 1.poločasu, kdy jsme dostali „půl pětky“ branek a o výsledku dvou soupeřů z čela tabulky bylo rozhodnuto. Božicím chyběla řada hráčů základní sestavy, nejcitelnější byla absence Tondy Těthala, Davida Mlčúcha a Kuby Zifčáka. Ve 2.poločase už jsme se do tempa dostali, ale stačilo to pouze na vstřelení čestné branky. Příjemně překvapil Petr „Kevin“ Griebaum, tradičním oporám se tentokrát prostě nedařilo, i když „jezdili“ nahoru dolu. Na 5:1 snižoval Marian Vávra. Celkově prý lze říct, že jsme soupeře podcenili a chyběla nám pokora. A přeberte si to, jak chcete, víc už se v tom pitvat nebudu. Stačilo, že jsem tento výsledek dvakrát oznamoval během zápasu okresního přeboru.

OP žáků: Božice - Šatov 1:1 (0:1)
Ne 16.5.2010 14.15 HR: Pavlík
Vyrovnaný zápas dvou vyrovnaných soupeřů a sousedů v tabulce skončil po zásluze plichtou. Hosté se ujali vedení gólem Bulína, naši vyrovnali brankou Rudy Čížka. V tabulce tak máme stejně bodů, ale my jsme na skóre o stupínek výš.

OS.B přípravek: hřiště Hrádek Ne 16.5.2010 9.00 HR: Kahoun

MSDŽ D: Božice - Mor. Budějovice 0:0 (0:0)
So 15.5.2010 16.00 HR: Šenkýř AR: Hejmalík, Hačecký
Božické hráčky měly po celý zápas mírně navrch, vytvořily si i řadu šancí, trefily tyčku, 2x vykopávaly soupeřky míč směřující do branky z lajny, ale co je to všechno platné, když nedáme gól.