znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Zaplatili jsme nováčkovskou daň
Okresní přebor: Božice A – A.S.A. ES Únanov A 1:4 (1:2)
Příznivcům božického fotbalu ani nemusím připomínat, že v neděli 16.8.2009 sehráli božičtí fotbalisté svůj první mistrovský zápas v okresním přeboru (dávnou účast v OP okresu Mikulov připomenu někdy v historickém seriálu). Mužstvo tuto premiéru pojalo po svém a jak napovídá sestava, nepodařilo se nám nastoupit v té nejoptimálnější sestavě, ale hráli ti, kterým to zdravotní, pracovní i blíže nespecifikovaný stav dovolil. Že na některých postech citelně chyběly loňské opory, to je dobré připomenout pouze pro archiv, jinak musíme zápas zhodnotit tak, jak proběhl. Laickým pohledem komentátora bych řekl, že všichni hráči chtěli odvést maximálně dobrý výkon a uhrát co nejpřijatelnější výsledek. Dlouho jsme i my diváci věřili, že se nám to povede. Zvláště první poločas se po smolném začátku vyvíjel pro nás docela dobře a dobrých dvacet minut jsme soupeře jasně přehrávali. Kromě penalty jsme však nedali žádný jiný gól a navíc jsme nešťastně chvilku před koncem poločasu podruhé inkasovali. Gól do šatny a změny v sestavě i v rozestavení nám už tak nesedly a i když jsme od 65. minuty hráli proti deseti „Únany“ (jak neúnavně skandovali skalní příznivci soupeře, kteří k nám přijeli povzbudit své hráče, rovněž nováčka okresního přeboru, ovšem ne postupujícího, ale spadnuvšího z I.B třídy), hra zůstala vyrovnaná, hosté šli několikrát i do šancí a nakonec dvakrát zavěsili. Porážka 1:4 nevyjadřuje zdaleka poměr sil na hřišti, ani předvedenou hru. Všechny branky (vyjma té nečekané poslední) si můžete prohlédnout na připojeném videu.
Zápas solidně řídila trojice rozhodčích – výborný byl hlavní sudí Jiří Peřinka a na pomezí mu zdárně sekundovali ve svém premiérovém vystoupení otec a syn Novákovi z Lechovic.
Střelci branek: Tomáš Kudlička (z penalty) – Roman Čapoun 3, Radek Stuchlík (nejlepší hráč zápasu).
Sestava Božic: Jaroslav Lukáč – Svatopluk Nevěčný, David Švestka, Jaromír Jandásek, Zbyněk Horký – Michal Topolčan, Roman Šebela, Tomáš Kudlička, Petr Horký – Lukáš Dítě (kapitán), Evžen Egner. Střídal Patrik Šotkovský (M. Topolčana).
Příští zápas hrajeme v neděli 23.8.2009 a zajíždíme ke svému prvnímu letošnímu derby do Hrádku. Zápas začíná opět v 16:30 h. Aktuální informace k zápasům najdete vždy v našem Diskuzním fóru (už v neděli večer výsledek a střelce branek a v týdnu delegaci rozhodčích a jiná sdělení k nadcházejícímu zápasu).

IV.C: Dyje – Božice 5:5 (2:2)
S Kubou Benkovičem v brance, staronovou posilou Lubošem Ralenovským, nováčky Janem Kašpárkem a Petrem Procházkou i nestárnoucím fotbalovým matadorem Janem Kudličkou st. nastoupilo božické béčko na horké půdě v Dyji. Než jsme se rozkoukali, domácí vedli 2:0. Ještě do konce poločasu jsme nejprve snížili – Jan Szabó a poté i vyrovnali – Michal „Majkl“ Himal. Druhou půlku jsme začali daleko agresivněji a střelky při chuti byl především Jan Szabó. Nejdřív zvýšil na 2:3 a poté dokonce na 2:4. Ani takový náskok nám však nestačil a domácí zápas stačili ještě jednou otočit až na vedení 5:4! Pak se však podařilo takticky dobře vystřídat a střela, kterou vyslal Dan (Do Xuan Truong), několikrát tečovaná domácími hráči skončila v síti překvapeného gólmana Dyje. Dan tak zachránil zasloužený bod! Příští zápas hrají Božice B v sobotu 22.87.2009 a přivítají na svém hřišti ambiciózní celek Dyjákovic („nasypali“ teď Mackám pět kousků!). Zápas začíná v 16:30.