znak Božic
 Co se děje...
Zastupitelstvo: Tak jsme se konečně dočkali!
Nevím sice, jestli to bude taková kvalitní „zábava“, jako byl třeba letošní velmi zdařilý Fašank, přesto považuji poslední rozhodnutí obecní rady za důležité. Nejbližší zasedání zastupitelstva obce, které se sejde ve čtvrtek 22.10.2009 v 18:00 h, se totiž bude po téměř třech letech opět konat v sále kulturního domu.
Je to reakce na několikaměsíční diskuzi, která byla vyvolána kvůli velmi problematickému přístupu do klubovny na hřišti. Na posledním zasedání zastupitelstva, kde opakovaně chyběl zastupitel ing. Vařák právě z důvodu nemožnosti vystoupat ze zdravotních důvodů po strmých železných schodech na ochoz sportovního areálu, byla vyvolána diskuze, v níž bylo poukázáno na nepříliš ideální místo dosavadních zasedání zastupitelstva a na nezbytnost hledání jiného vhodnějšího místa. Padl zde samozřejmě především návrh na kulturní dům (uvažovalo se např. o místnosti jídelny, ale prý by úpravy a přesuny byly problematické, ani místnost samotná prý není zrovna lukrativní), ale též zazněl návrh, aby se příští zasedání konalo v sále Jiráskova domu na Kolonii. Zájemce o účast by tam svezl autobus. To se zase jiným moc nezdálo. A tak jsme to nechali na moudrém rozhodnutí našich radních. No a výsledek máme zde: Bude to sál kulturního domu! Snad se nás tam sejde dostatečné množství, aby ony rozlehlé prostory nepůsobily jak svěrací kazajka.
Vše podstatné a důležité, co se dotýká úředních jednání obce, se tak přesouvá do jedné budovy. Jsem přesvědčen, že je to tak správně. Navíc je tam přístup skoro bezbariérový…

Několik poznámek k článku Tak jsme se konečně dočkali!
1. V prvních poválečných letech (do roku 1950) se schůze zastupitelstva konaly v sále Daňkova (předtím Smetanova) hostince, tj. v budově dnešního obecního kina.
2. Po dokončení nového kulturního domu se od počátku 80. let veškeré akce konaly v zasedací místnosti v 1. poschodí, v místnosti dnešní obecní knihovny.


Ladislav Nevrkla, zastupitel obce


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.