znak Božic
 Co se děje...
K věci: Klubovna patří sportovcům
Zdá se, že „ratifikační proces božické Lisabonské smlouvy“ se konečně blíží ke svému zdárnému závěru, a tak jako ji neoblomný prezident Václav Klaus jistě velmi brzy nerad podepíše, tak i v Božicích se jistě ještě do konce roku rozhodne, komu a čemu bude sloužit klubovna na hřišti.
Jako horký brambor si její využití předhazujeme již řadu let, prakticky od jejího otevření. Věřím, že končí hledání „zástupných problémů“, proč klubovna nemůže sloužit svým způsobem běžnému provozu při každé sportovní akci.
Jezdím v letošním roce s našimi fotbalisty i na zápasy venku a dívám se, jak vypadá na jednotlivých hřištích jejich zázemí. My se nemáme za co stydět, ba právě naopak. Rozlehlý upravený areál, jedno z největších hřišť, velmi kvalitní trávník a nádherná budova s nezbytným zázemím (několika šatnami) na vysoké úrovni. Je úplným paradoxem, že jediné, co zde funguje v nedůstojných podmínkách je bufet. Jeho náhradní umístění budí v každém návštěvníkovi dojem provizoria, s nímž už se tady příště nesetká.
O tom, že skutečnost je jinde jiná, se přesvědčujeme všichni, kteří sportovní areály navštěvujeme a potvrdit to může i velký příznivec fotbalu pan starosta ing. Klíč. Myslím si, že by za větší využití klubovny na hřišti pro běžné potřeby při sportovních akcích měl taky zabojovat. Je nás dost, kteří ho v tomto jeho záslužném úsilí podpoříme.

Poznámka:
1. Namátkou několik příkladů sportovních areálů, kde mají bufet s posezením uvnitř i venku: Dobšice, Práče, Bohutice, Oleksovice, Mor. Krumlov, Hrádek, Břežany, Litobratřice, Jezeřany ... Budu rád, když mě někdo doplní další.
2. Naši senioři sem přestali chodit už před časem. Stejně bylo obdivuhodné, že byli ochotni stoupat tam po výše uvedených schodech tolik let.
3. Od 19. zasedání zastupitelstva končí i tato éra nevhodně zvoleného místa pro veřejná zasedání. Snad na novém místě bude i jednání zastupitelstva konstruktivnější.


Ladislav Nevrkla


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.