znak Božic
 Co se děje...
Historie fotbalu: Postupujeme do trojky
Významným mezníkem v historii božického fotbalu byla sezona 1974/1975. Mužstvo vedené Zdeňkem Jandáskem a Ivanem Chrenovským vybojovalo postup do III.třídy okresní fotbalové soutěže.
Kádr mužstva, které po několikaleté pauze obnovilo na podzim roku 1968 svoji činnost, procházel postupně řadou změn a kromě hráčů, kteří jsou zachyceni na připojené fotografii se v něm objevila i řada dalších hráčů, mj. M. Topolčan, Jindřich Solař (oba zachyceni na fotografii uvedené před týdnem) nebo ing. M.Klíč. Pokud máte doma někdo fotografii jinou a dáte ji k dispozici, samozřejmě že ji rádi v tomto fotoseriálu zveřejníme.
I tuto dnešní fotografii nám ze svého archivu zapůjčil bývalý vynikající fotbalista Božic Bohumír Petr. Po několika letech v božickém dresu přestoupil do Hrádku, tradičního účastníka okresního přeboru, aby svoji fotbalovou kariéru zakončil opět v Božicích, tuším ve věku kolem 45 let. Řadí se tak se Zdeňkem Jandáskem, Josefem Cabákem a Janem Kudličkou (ve svých 52 letech stále ještě hraje za Božice B) k legendám božické kopané.
Na snímku jsou hráči a funkcionáři Božic v létě roku 1975. Horní řada zleva: Lipovský (voják), M. Koláček, Borek (bývalý fotbalový funkcionář Božic a rozhodčí), B. Petr,Zd. Jandásek, J. Musil, P. Hataš, M. Bětík, I. Chrenovský. V podřepu: Melich (voják), Petrik (voják), Jan Solař, M. Fojtík, L. Švancara.


(lan)

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.