znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Další krok k postupu
Tento víkend byl především ve znamení zápasů na hřištích soupeřů, a tak jsem se docela těšil na nedělní dopolední zápasy okresního přeboru přípravek. A nebyl jsem zklamán. Prvního letošního vítězství se dočkali naši nejmenší fotbalisté. V důležitém zápase proti Tasovicím vybojovali svoje první letošní vítězství a v urputném souboji s Prosiměřicemi nakonec rovněž zvítězili nejtěsnějším rozdílem a bodově (se ziskem 7 bodů) se právě na Prosiměřice dotáhli. Výborný byl gólman Robin Šotkovský, střelec Adam Vařeka, ale třeba i výborný stoper Tomáš Tóth.
Ve 13 hodin nastoupily na našem hřišti ke svému zápasu božické fotbalistky. Správce hřiště jim na branky natáhl zbrusu nové sítě věnované firmou AR Brno (se sídlem v Miroslavi) a naše děvčata ji sedmkrát otestovala! K tomu není co dodat.
Žáci tou dobou už hráli v Hostěradicích. Soupeř nadmíru těžký, ale snažili jsme se. Opět se trefil Lukáš Svoboda, z čehož měl upřímnou nefalšovanou radost jeden z kormidelníků božického fotbalu Ivan Marek.
Oba mužské týmy hrály od 16.30 na hřištích soupeřů a věru jich nešetřili. Béčko ve Velkém Karlově rozdávalo své vizitky už v 1. půli a když se zranil domácí gólman (po souboji s naším střídajícím útočníkem „Vraťou Lokvencem“), dočista odpadli. Jeden z našich gólu přidal i nestárnoucí Jan Kudlička. Blahopřejeme.
Naše zraky i vozy však tentokrát směřovaly především do Hrabětic, kde „áčko“ nastupovalo k důležitému zápasu s „bé“ týmem Šanova. Nikoho jsme od začátku nenechali na pochybách, kdo je na hřišti pánem. Přijel jsem sice se zpožděním a možná jsem neviděl úvodní nervózní minuty, viděl jsem však od 25. minuty vše podstatné a bylo to doopravdy výborné. Těžko někoho vyzdvihovat, všichni hráli zjevně s chutí, bylo tam hodně pohybu a několik desítek božických fanoušků bylo nadšeno. Přesto: znovu se mi velmi líbil Pacík – Tomáš Kudlička, velký bojovník „Čert“ Petr Horký, ale překvapil mě do útoku nasazený Honza „Čudl“ Kudlička. Sedělo mu to a co víc – byl u všech branek! Mě osobně potěšil, když jeho přesný roh proměnil Tomáš Polický v gól a já tak splnil přání jedné starší paní z Hrabětic, která přišla na utkání pozdě a bylo jí velmi líto, že neviděla žádnou branku. „Honzo, prosím tě, tady ta paní neviděla žádnou branku, zkus ji potěšit!“ A bylo to raz dva. V závěru povolili domácímu funkcionáři nervy, ale vypjaté emoce se podařilo zkrotit.
Už o poločasu jsme věděli, že Jezeřany hrají v Litobratřicích 1:1. Doma jsme pak zjistili, že zápas skončil 2:2. Božice i Jezeřany mají opět stejný počet bodů a za 14 dní hrajeme spolu za asistence tří delegovaných rozhodčí o vše! Určitě na to máme. A Lopaťáci díky! Jste na jaře doopravdy dobří a nešetříte nikoho.

Přehled zápasů a výsledků:
Přípravka:
Božice – Tasovice 2:1
Božice – Prosiměřice 1:0

V nedělních zápasech kluci stoprocentně plnili trenérovy pokyny a podali nejlepší výkon v letošním ročníku.
První zápas jsme hráli s favorizovanými Tasovicemi - brzy jsme vedli po nenápadné akci - Adam Vařeka 1:0. Kluci po tomto gólu získali sebevědomí, do konce poločasu jsme měli spoustu dalších šancí. Po dalším Adamovu gólu se naši hráči začali těšit na první plný bodový zisk. Soupeři se sice ještě podařilo snížit, ale naši hráči svědomitou obranu udrželi stav 2:1.
Dalším soupeřem byly Prosiměřice - náš nejbližší soused z tabulky. Věděli jsme, že tento soupeř je hratelný a to se nakonec potvrdilo. Vítězný gól dával Petr Tóth. Dnes se opravdu naši kluci vyznamenali, zahráli jako tým, dobře fungovala záloha a obrana si taky tentokrát zaslouží jedničku. Nemůžu zapomenout na gólmana - dnes jediný inkasovaný gól - Robine výborně !!! (autor -jč-)
A mrkněte na videoklip – chybí jenom vítězný gól Petra Tótha, tak snad příště (-lan-).
V tabulce jsme se bodově dotáhli na Prosiměřice:
7. Prosiměřice 24 2 1 21 20:98 7 (-26)
8. Božice 24 2 1 21 21:146 7 (-32)

Žáci:
Hostěradice – Božice 6:1
Na hřišti čtvrtého celku tabulky je to nakonec přijatelný výsledek. Čestný úspěch Božic zaznamenal Lukáš Svoboda.
Tabulka:
9. Hatě 15 2 1 12 14:100 7 (-14)
10. Božice 15 1 0 14 15: 62 3 (-18)

Dorost:
Micmanice – Božice 3:3 (1:3)
Začali jsme zostra a třetí mužstvo tabulky jsme vůbec nešetřeli. Vedoucí branku dal Marian Vávra, na 2:0 zvyšoval Tomáš Rauš. Domácím se poté podařilo snížit na 1:2, ale do kabin jsme šli s vedením 1:3 díky brance Evžena Egnera.
Ve druhé půli se na nás podepsal i neobyčejně „přecitlivělý“ rozhodčí, který rozdával našim hráčům žluté karty, jak kdyby se hrálo na řepkovém poli. Nakonec jsme dohrávali v deseti a domácím se podařilo nejen snížit na 2:3, ale posléze i vyrovnat na 3:3. Remíza tentokrát není spravedlivým vyjádřením hry. Naši byli očividně lepší. A příště si hoši nevšímejte nesportovního chování soupeřových fanoušků, zbytečně vás provokují a vy za to pykáte.

Tabulka:
3. Micmanice 21 13 1 7 62:32 40 (7)
4. Božice 21 10 3 8 60:53 33 (3)

Ženy:
Božice – Vracov 7:0 (3:0)
Utkání potvrdilo letošní výbornou formu Božic a jasným vítězstvím nad předposledním Vracovem si upevnily vedení v tabulce. Kvůli zraněním jsme dohrávali v deseti, nešlo to ovšem ani poznat. O branky se podělily: 2x Czernajová, po jedné Hofmanová, Radová (z penalty), Kubicová, Žáková a Popelková.
Tabulka:
1. Božice 13 9 2 2 36:10 29 (8)
2. Hovorany 13 7 3 3 40:15 24 (3)

Muži IV. tř. sk. B:
Velký Karlov – Božice B 0:5 (0:3)
Zápas „na jednu branku“ byl jasný od začátku do konce, naši si tak akorát dobře potrénovali. Je otázkou jestli Karlovské fotbal vůbec baví a zajímá. Stínem utkání bylo zranění domácího gólmana po srážce s naším hráčem Petrem Michalcem (rovněž si přitom poranil koleno). V brance Božic byl tentokrát Jiří Škrabal a mezi tyčemi se docela nudil.
Jednu z branek našich dal čím dál mladší Jan Kudlička, další dvě přidal Jan Szabó, jednu Zdeněk Svoboda a poslední ránu z milosti přidal Petr „Vraťa Lokvenc“ Michalec.
Tabulka:
3. Miroslav C 16 9 4 3 63:31 31 (10)
4. Božice B 16 7 5 4 38:30 26 (2)

Muži III. tř. sk. B:
Šanov B - Božice A 1:4 (0:2)
O samotném zápase se tentokrát moc rozepisovat nebudu, vše podstatné zachycuje videoklip. Změny v sestavě pomohly, Honzovi to v útoku sedělo, a tak ani nebylo poznat, že tentokrát chyběl Lukáš Dítě. Záloha byla výborná a obrana bezchybná. Jediný obdržený gól ani nemusel být. Takže: božičtí fanoušci i hráči odcházeli ze hřiště v eufórii, domáci se sklopenými hlavami, někteří (např. gólman) nervní, ale ostudné bylo chování jednoho z pořadatelů. Takoví funkcionáři do okresních soutěží nepatří, takoví musí do ligy, tam se ztratí!
Branky: V prvním poločase nás do vedení dostal Jan Kudlička, druhou branku přidal Tomáš Kudlička z penalty. Na 0:3 zvyšoval znovu Jan Kudlička a o nejzajímavější gól zápasu se postaral opět Jan Kudlička přesným centrem z rohového kopu, který do šanovské branky usměrnil Tomáš Polický. Domácí v závěru pouze snížili na milosrdných 1:4.
V naší sestavě chyběli Radek Pavlíček, Lukáš Dítě a Michal Topolčan, zahráli si i střídající David Mareš a Evžen Egner.

Tabulka:
1. Božice A 22 17 3 2 80:18 54 (21)
2. Jezeřany 22 17 3 2 67:17 54 (21)

Na fotografii je družstvo božické přípravky po vítězném zápase s Tasovicemi. Na snímku jsou:
spodní řada zleva: Radek Šob, Katka Čurdová, Petr Tóth, Tonda Juhaňák, Radek Horáček, Lukáš Forman - ležící: gólman Robin Šotkovský
stojící zleva: Jiří Čada, Adam Vařeka, Michal Konupčík, Tomáš Tóth, Roman Dojčar, Ondra Zapletal