znak Božic
 Co se děje...
Nad volebním programem jasno
V pátek 17.9.2010 vpodvečer měly volební strany SPOLEČNĚ PRO BOŽICE a VOLBA PRO BOŽICE závěrečnou programovou poradu. Bylo skvělé, že se tu sešla valná většina z 30-ti kandidátů a mohla se rozproudit živá diskuze. Jak jinak než o programu. Leitmotivem večera byla teze slibovat splnitelné.

Kromě programu se tam přetřásaly i polopravdy, nepravdy a pomluvy, které se o nás šíří, tříbily se názory, jestli na agresivní kampaň máme odpovědět stejně. Naše stanovisko je jasné: Slušná kampaň je lepší, vždyť i po volbách budeme nadále sousedy a budeme vedle sebe žít.

Vás však určitě zajímá, co se upeklo za program. Není to žádný dort pejska a kočičky. Naopak. To, k čemu se dospělo, je konkrétní a je to splnitelné. Důvodem našeho otálení se zveřejněním programu je skutečnost, že při posledních dvojích volbách do obecního zastupitelstva se u nás naši političtí konkurenti až příliš okatě inspirovali.

Přeci jen je tu však bod, který radnice opsat nemůže, protože sama je strůjcem toho jevu.

Obnovíme obecní osvětlení po celou noc aneb Vrátíme Vám světlo!

Zhasínání světel od půlnoci do čtyř hodin ráno je jednou z největších nepromyšlených aktivit, ke kterým v naší obci v uplynulém období došlo. Ve jménu šetření se tu občan nechá tápat ve tmách, černočerná tma vede ke zvýšení kriminality. Tento způsob „šetření“ bychom rádi zastavili a zrušili. Pokud chceme na obecním světle šetřit, tak tu možnosti jsou a dokonce lepší. Lze podepsat smlouvu s jiným dodavatelem energie, což může být úspora až 20 % nákladů. Můžou se postupně vyměňovat zářivky za úsporné, které při stejném světle spotřebují třetinu energie. Náklady jdou snižovat, jen se musí chtít hledat řešení. Zhasínání bylo nejjednodušší, byla to ta nechvalně známá „vyšlapaná cestička“.


Mgr. Pavel Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Lídři volebních stran Robert Turoň a Karel Hala na pátečním jednání
Pro zvětšení klikněte na foto.