znak Božic
 Co se děje...
Novinky u BDS
Na tiskové konferenci dne 24.10.2008 informovali ředitel Správy a údržby silnic JMK Jan Zouhar a provozní náměstek SÚS JMK Alois Vybíral o údržbě silnic v Jihomoravském kraji v zimním období 2008/2009.
Od zimního období 2008/2009 uzavřela SÚS JMK smlouvy na zajištění zimní údržby se čtyřmi novými dodavateli, mezi kterými je i „Břežanská dopravní společnost spol. s r.o., Břežany (1 okruh)“. Bohužel ani v Novinách Niva 4/2008 jsme se nedozvěděli, o který okruh se jedná. A taky nevím, proč v tak oficiálním sdělení je uvedená adresa BDS s.r.o. se sídlem v Břežanech. Pokud mě paměť neklame, tak už nějakou řádku let jsou sídlem BDS s.r.o. Božice. Navíc nevím, kde by v Břežanech společnost sídlila, když Břežany už svůj podíl ve společnosti vloni velmi výhodně prodaly a nejsou tudíž ani členem BDS.

Jeden nový autobusový spoj zvažuje zavést Břežanská dopravní společnost. „Plánujeme novou linku ze Znojma do Hrušovan, aby lidé, kteří například jezdí k lékaři, nemuseli na zpáteční spoj čekat celé dopoledne. Návrh odešleme na kraj,“ řekl jednatel společnosti a starosta Borotic Zdeněk Bobok.
U ostatních linek mohou cestující počítat s tím, že se jízdní řád změní jen nepatrně, pokud jde o časy příjezdů či odjezdů některých spojů. Některým žádostem o změnu odjezdů, s nimiž Břežanská dopravní společnost nesouhlasila, kraj nevyhověl.

Rozsáhlejších změn se cestující na Znojemsku dočkají v březnu 2010, kdy bude Znojemsko začleněno do krajského integrovaného dopravního systému.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla