znak Božic
 Co se děje...
Vítejte v KLDR!
Dokumentární film režisérky Lenky Jablonské vznikl na sklonku loňského roku a svou premiéru měl nedávno v rámci 11. ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Záštitu nad celým projektem letos převzal bývalý prezident Václav Havel.
I v Božicích budeme mít možnost tento snímek shlédnout v místním obecním kině Marta. Projekci filmu spojenou s besedou připravuje jeden z „účastníků zájezdu“ pan Marian Kvarda na sobotu 9.5.2009. Plánovaný začátek projekce je v 18 hodin, ale sledujme místní informační zdroje, jestli nedojde k nějakým změnám.
A jak se stal Marian Kvarda „filmovým hrdinou“? Docela jednoduše. Stal se normálním účastníkem zájezdu do komunistického skanzenu v Severní Koreji. Mimochodem jednalo se teprve o druhý zájezd, který mohla některá česká cestovka podniknout do Kimovy Koreje po roce 1989. Jednou z účastnic tohoto zájezdu byla i mladá režisérka Linda Jablonská a její dvorní kameraman, kterým se za pomocí dalších účastníků podařilo nasbírat materiál, který dal ve výsledku 72 minut dokumentárního filmu.
Na některé z účastníků vzpomíná paní režisérka i v rozhovoru pro MF Plus dne 27.2.2009: „Některé z našich budoucích spolucestujících už známe, pan Kvarda z malé vesničky u Znojma na nás zdaleka mává!“
Takže nezapomeňte: v sobotu 9.5.2009 asi v 18 h v místním kině (bývalém Daňkově hostinci pro čtenáře seriálu o Světlaně) na projekci dokumentárního filmu Vítejte v KLDR!

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla


 
Marian Kvarda
Pro zvětšení klikněte na foto.