znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Téměř černý víkend
Hořko těžce se píše o takovém nepovedeném víkendu, jaký postihl tentokrát božické fotbalisty. Když jsem v sobotu v podvečer zastavil Mariana Vávru a ptal se ho na výsledek zápasu dorostu, byl jsem přesvědčen, že i neděle bude minimálně jasná, když ne slunečná: Bohužel opak byl pravdou. Zataženo, temno, krupobití! Ale teď po pořádku.

Muži – III. tř. sk. B
Loděnice – Božice 2:0 (0:0)

S papírově nejslabším soupeřem ve skupině jsme si měli poradit hravě. Na hřišti, jehož „všechno“ nám příliš nevyhovovalo, jsme měli v 1. poločase výraznou převahu. Bohužel, do branky soupeře jsme nezasunuli nic a tak jsme spoléhali na poločas druhý. „Hra – katastrofa!“, „nedisciplinovanost, žluté karty“, „těžký terén“, „nezvládli jsme to“, „dobře jim tak“, „někde prohrát museli“, „možná dobře, že prohráli s posledním“, „záloha nikde“, tak tohle všechno jsem zaznamenal po utkání. Prý starší zkušený hráč Loděnic („devítka“?) rozhodl nervózní zápas.
Ani jsme si pořádně nemohli vzpomenout, kdy naposledy prohrálo naše áčko! Stalo se a my jedem dál!

Muži – IV. tř. sk. B
Damnice – Božice B 7:3 (3:1)

S náhradním gólmanem v brance, neujasněným herním systémem a novým kapitánem Michalem Himalem, jsme věřili v zázrak, ale ten se nekonal. Nakonec velmi příjemně překvapili naši dorostenci – výborný byl Evžen Egner i střelec Tomáš Rauš (trefil se dvakrát) – a taky střídající Do Xuan – Truong zvaný „Dan“, který po pár vteřinách na hřišti umístil míč hlavou do soupeřovy svatyně.

Dorost „A“
Pavlice – Božice 1:6 (0:4)

Kdo by to tušil, že sobotní vítězství dorostenců v Pavlicích bude jediným bodovým ziskem tohoto víkendu! Zápas se prý vůbec nevyvíjel tak jednoznačně, jak ukazuje konečný výsledek. Naši pohotoví střelci však proměnili vše, co se dalo, kdežto výtečný gólman Kuba Benkovič nepustil za svá záda téměř nic. Myslím si, že by měl stabilně nastupovat i za naše béčko!
O branky se rovným dílem podělili dvakrát Evžen Egner, Tomáš Rauš a Marian Vávra.

Žáci – OP
Božice – Prosiměřice 0:5 (0:1)

Soupeř byl po všech stránkách fotbalovější a zaslouženě zvítězil. Našim hráčům nelze upřít snahu, ale na víc tentokrát neměli. A hoši, ruku na srdce, jenom bezhlavě kopat kamsi dopředu, to nestačí!
A tak nejdiskutovanějším momentem utkání byl nakonec čas, kdy se mělo vlastně hrát. Nejen autor těchto řádků si přečetl rozpis 19. kola na webu OFS Znojmo a šel na desátou. Stejně tak i delegovaný rozhodčí a dokonce i host – sám předseda OFS Zdeněk Leitner! Chybička se vloudila – důležité bylo, že vedení Božic i Prosiměřic mělo jasno, kdy se má hrát.

Přípravka
Božice – Dobšice 1:4 (1:1) a 1:10 (1:8)

Božická přípravka nastoupila proti favoritovi velmi odhodlaně a zvláště v prvním poločase prvního utkání ze sebe kluci vydali všechno. Pevně věřím tomu, že budu moct našim nadějím dát zajímavou odměnu, kterou pro ně mám připravenou. Ale zadarmo to – kluci – nebude! Dávám jenom za první vítězství! Kdykoli a kdekoli! Tak se snažte! Naši branku v prvním zápase dal Michal Konupčík a vedoucí gól v druhém utkání vstřelil Adam Vařeka.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Připravil Ladislav Nevrkla


 
Božice - přípravka, trenér Martin Vařeka.
Pro zvětšení klikněte na foto.