znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Vítr nám odfoukl body
Zatímco v sobotu bylo nádherné slunečné bezvětří a naši dorostenci se bez větší námahy pohráli s oslabeným soupeřem, v neděli odpoledne bylo pravé aprílové počasí – sem tam sluníčko, silný vítr a nakonec i dešťová přeháňka. Zatímco „B“ tým se horko těžko skládal, než odjel do Havraníků, přemýšlelo vedení „áčka“ s jakou taktikou co nejvíc otupit hroty ambiciózního soupeře z Dobšic. Žáci svého soupeře udolali a poprvé si na jaře zahrála i přípravka.

OP: Božice A - Dobšice B 1:2 (1:1)
Ne 18.4.2010 16:00, HR: Svoboda, Z., AR: Vomela V., Klein R.
S Jaromírem Jandáskem na místě stopera a s Davidem Švestkou od začátku utkání v útoku jsme se pustili do boje o cenné body. Hráli jsme po větru, byli jsme pohybliví a navíc si David Švestka v 5.minutě zachoval chladnou hlavu a dlouhý nákop před dobšickou branku nejen zpracoval, ale chladnokrevně přeloboval soupeřova gólmana Burdu. Zajásali jsme nad vedením 1:0. Bojovalo se hodně uprostřed hřiště, naší velkou devízou bylo, že jsme se soustředili na hru a neztáceli koncentraci zbytečným řečněním. Škoda, že se neujala některá z našich dalších vyložených šancí: ať už to byla tyč Davida Švestky, nebo břevno Honzy Kudličky, nakonec i druhá tyč po přímém kopu Davida Švejdíka. Bohužel chvíli před tím, ve 43.minutě, hosté gólem Dvořáka vyrovnali na 1:1.
Ve druhé půli jsme se proti větru vůbec neprosadili. Hosté nás zatlačili do defenzívy a vytvořili si řadu dobrých šancí. Buď je odvracel hlavou náš nejlepší hráč Jaromír Jandásek, nebo je kryl – například dvakrát za sebou v 61.minutě - spolehlivý brankář Robert Musil. Kapituloval až čtvrt hodiny před koncem po problematické situaci po střele střídajícího hráče hostí Michala Šebely. To už byl na hřišti místo zraněného J. Kudličky Marian Vávra a na rohové kopy se před branku stěhoval vynikající hlavičkář Jaromír Jandásek. Možná mohl na závěrečnou ofenzívu zůstat na hrotu útoku. Ale po bitvě jsme vždycky všichni generálové. Navíc nám v nastaveném čase ndopřál hlavní sudí přímý kop, a tak si tentokrát odvezli všechny tři body hosté.
Sestava Bložic: R. Musil – A. Žák, J. Jandásek, R. Šebela, Sv. Nevěčný – P. Horký (K), J. Kudlička (M. Vávra), T. Polický, D. Švejdík – L. Dítě, D. Švestka (Fr. Hofman). Trenér Jan Kudlička, vedoucí mužstva Karel Kučera.

IV.C: Havraníky - Božice B 4:1 (2:1)
Ne 18.4.2010, 16:00, HR: Trochta
Nejdřív bych se rád omluvil trenérovi „B“ týmu Romanu Himalovi za minulý komentář a teď několik slov k tomuto nepodařenému utkání. Již před zápasem bylo zřejmé, že se sestava bude tentokrát dávat horko těžko dohromady. Nakonec jsme nastoupili s náhradním gólmanem Davidem Marešem pouze v deseti. Jediným naším pozitivem byla vyrovnávací branka na 1:1 z přímého kopu. Škoda, že toho nelze napsat více.

OS sk. B dorostu: Božice – Vedrovice 10:0 (4:0)
Hřiště Božice, so 17.4.2010, 16:00, HR: Gottlieb
Dorostenci se poprvé na jaře představili domácímu publiku a přestože bylo hezké slunečné odpoledne, tak to byl takový divný den. Možná to všechno byl důsledek islandského sopečného popelu v ovzduší. Nevím. Samotného mě mrzí, že jsme v tomto zápase nespustili časomíru, aby si jí poprvé užili i dorostenci.
Vlastní zápas byl od úvodní rozehrávky zcela v naší režii. Odevzdaný soupeř nastoupil pouze v deseti a v průběhu zápasu dokonce pokračoval jen v devíti hráčích. Našim trvalo více než čtvrt hodiny zúročit velkou územní převahu v první gól. Druhý poločas byl dlouho bez „šťávy“ a teprve další šance a branky nás aspoň trošku probraly. Čekali jsme, jestli se nám podaří dát tucet branek, ale kde se vzal, tu se vzal závěrečný hvizd rozhodčího Gottlieba a tak to skončilo na desítce. Kuba Benkovič v brance si zachytal pouze tréninkově, ostatní se snažili dát branku za každou cenu a tak jsme toho fotbalového tentokrát tolik neviděli. Ale všichni jsme vnímali, že nás soupeř nepřinutil zařadit ani druhý rychlostní stupeň.
Branky: 3 - Marian Vávra, 2 - David Šenkeřík, David Mlčúch,Tomáš Rauš, 1 - Kuba Zifčák
Sestava: Kuba Benkovič – Zdeněk Chrenovský, Evžen Egner, Tonda Těthal, Broněk Horáček (Petr Griebaum) – David Šenkeřík (Mira Gabrhel), Marian Vávra, David Mlčúch, Jiří Šenkeřík (Pavel Šulan) – Kuba Zifčák, Tomáš Rauš. Trenér Tomáš Rauš st.

OP žáků: Božice - M. Krumlov B 1:0 (0:0)
Ne 18.4.2010 13.45, HR: Vomela
K nedělnímu mistrovskému zápasu žáků k nám přijel silný celek z Moravského Kromlova. Naše sestava byla konečně kompletní a tak před zápasem byla moje největší starost, jestli bude pro všechny hráče dost dresů. Proti soupeři, s kterým jsme na podzim vysoko prohráli, jsme nastoupili s počátečním respektem, ale postupně se naše hra zlepšovala. Rozhodující branku zápasu dal asi nejlepší hráč našeho mužstva Vojta Maruštík. Do druhého poločasu jsme nastoupili proti větru a soupeř nás začal přehrávat. Jejich nejnebezpečnějšího hráče s č. 9 však spolehlivě uhlídal Jara Bobek a tak jsme se mohli radovat s prvního jarního vítězství 1 : 0. Tímto bodovým ziskem by nám už neměly hrozit sestupové starosti a tak se budou moci do hry více zapojovat mladší hráči z lavičky. Trenér a vedoucí mužstva Karel Hala

OS sk. B přípravek: hřiště Oleksovice, ne 18.4.2010 9:00, HR: Fojtík
Božice-Jaroslavice 2:3 (0:3). Naše branky dali Toth a Kreuzwieser
Božice-Hrádek 0:2 (0:1)

MZDŽ: Ocmanice – Božice 2:1
Hřiště Vicenice, ne 18.4.2010 11:00, HR: Hájek, K., AR: Pojezdný, Krymová