znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: V mužstvu je síla, chybí herní pohoda!
OP: Božice A - Miroslav B 1:2
Ani zápas 11. kola okresního přeboru se božickým hráčům nevydařil podle jejich představ. Domácímu publiku chtěli ukázat zlepšení a pokud možno získat i potřebné body. Bohužel, ani jedno ani druhé se nepodařilo bezezbytku naplnit.
A přitom od prvního kopnutí do míče všichni vidíme maximální snahu i sílu jednotlivých hráčů. Jako orchestr však momentálně působí náš celek trochu disharmonicky. Snažil jsem se zapisovat si naše velké šance: V 1. půli jsem si jich zaznamenal 8, ve druhé dokonce 16, v součtu 24! Až ta 23. střela z kopačky Vojtěcha Gregora z nádherně zahraného přímého kopu se ujala. Bohužel, to již běžela 86. minuta a snižovali jsme na 1:2. Miroslavští zdržovací taktikou při pomalém střídání uhájili těsně vítězství. Tuto taktiku začali uplatňovat už v průběhu zápasu díky tomu, že rozhodčí Fojtík nedával výhody a každý jejich faul odpískal, čímž rozkouskoval zápas „salámovou metodou“ a hra tak ani nemohla nabrat správné tempo. Také naše stereotypní hra středem místo roztažení do šířky nahrávala spíš soupeři, v jehož sestavě bylo podle tváří vidět řadu dorostenců a juniorů. Místo, abychom je „uběhali“, tak jsme se vyčerpávali v osobních soubojích, v nichž hosté využívali i mírnou výškovou převahu při nakopávaných míčích. Také řada našich individuálních akcí se utápěla v kličkách a hlavně v tom, že dotyčný hráč neměl ani komu nahrát. Nikdo se mu totiž neukazoval.
Miroslav zvítězila zcela jednoznačně v efektivitě. Šancí měli sice pouze několik (i když vyložených) a náš gólman Jaroslav Lukáč je většinou bravurně zneškodnil, proměnili však hned dvě z nich! Přičemž první branku vsítili po nedorozumění našich stoperů a druhá byla ještě smůlovatější. Ale tak to někdy chodí.
Zaznamenal jsem pro vás několik výroků ze zákulisí, které docela dobře ilustrují současnou hru našeho "áčka": "V mužstvu je síla, ještě k tomu použít mozek", "My chceme za každou cenu vyhrát", "Moc mluvíte mezi sebou a nevěnujete se hře", "Božice jsou "kecali" ...", "Máme hodně šancí", "Přestali jsme střílet branky", "Kolik šancí potřebujeme na gól?", "Zase jsme dostali gól během první čtvrthodinky", "Takové střele se říká "doskočnice" (o střele z dálky vypálené nejednou našimi hráči)", "Zase lehoučké sklepnutí hlavou".
Trenér Jan Kudlička v průběhu zápasu nejen vystřídal, ale změnil i posty některých hráčů, výrazné oživení však tentokrát nepřišlo.
Branky: 17. min - napodruhé umístil odraženou střelu do naší branky Radek Iram - 0:1. 77. min - náš gólman místo chycení míče do rukou volil odkop tak nešťastně, že trefil soupeřova útočníka a ten kopl míč do prázdné branky - 0:2. Po řadě neúspěšných přímých kopů se v 86. min k míči poprvé postavil Vojtěch Gregor a přesnou umístěnou střelou snížil na konečný stav 1:2.
Sestava Božic: Jaroslav Lukáč - David Švejdík, Roman Šebela, David Švestka, Aleš Žák - Michal Topolčan, Vojtěch Gregor, Jan Kudlička, petr Horký - Lukáš Dítě, Jaromír Jandásek. Střídali: František Hofman za L. Dítěte a Marian Vávra za Michala Topolčana. Hlavní sudí: Rostislav Fojtík.
V tabulce nám patří zatím 8. místo se ziskem 13 bodů (tento počet bodů má celkem 5 mužstev!).

IV.C: Hrabětice - Božice B 3:2
Domácí se do našeho "béčka" pustili s vervou a po dvou proměněných penaltách vedli 2:0. Nejkurioznější byla třetí branka: Míč už se ocitl za autovou lajnou, ovšem asistent rozhodčího nic nesignalizoval, hlavní nic neodpískal, většina domácích i všichni božičtí hráči přestali hrát. Našel se však jeden hrabětický hráč, který asi nedával pozor, co se děje, v útoku pokračoval, dal gól a - rozhodčí ho uznal.
Našim hráčům se podařilo už jenom snížit. Nejdříve na 1:3 dával Jiří Himal a na konečných 2:3 upravoval Jan Szabó.
I přes porážku jsme zůstali na 9. místě s 11 body, na osmé Čejkovice však ztrácíme plných 7 bodů.

OS dorostu B: Trstěnice - Božice 2:10
Zápas s outsiderem a "zkřížení" zápasu s hasičskými závody, to byly hlavní příčiny toho, že nás do Trstěnic odjelo akorát jedenáct. I tak to na slabé domácí stačilo. A to ještě obě trstěnické branky (na 1:7 a 2:9) padly z penalty. Stínem zápasu bylo zranění našeho útočníka Tomáše Rauše. Podle samotných hráčů i trenéra to však byl takový divný zápas a pachuť nezmizela ani po výrazném vítězství.
O branky se podělili: 4 Evžen Egner (při střelecké chuti po návratu z exotického pobytu v zahraničí), 3 Tomáš Rauš, 2 Patrik Šotkovský a 1 Marian Vávra.
Naši dorostenci si tak upevnili vedoucí pozici v tabulce se ziskem 24 bodů, skórem 45:10 a jsou dosud bez jakékoliv bodové ztráty.

OP žáků: IE Znojmo - Božice 1:3
V neděli 11.10. jsme odehráli zápas s IE Znojmo. Počasí fotbalu moc nepřálo a náš výkon nebyl také nic moc. Proti věkově mladším protihráčům jsme se nedokázali prosadit a tak jsme si odvezli hubenou výhru 3 : 1. Branky dali A.Egner, R.Čížek a S.Urban. Pochvalu za výkon zaslouží snad jen A.Egner, který dokázal uhlídat soupeřova nejlepšího hráče. Pokud bude náš výkon v dalším zápase s Dobšicemi stejný jako teď, nedopadnem s vedoucím mužstvem tabulky moc dobře. Zatím jsme sedmí se 14 body.

Karel Hala


OS přípravek B: Dyjákovice - Božice 0:1, Hevlín - Božice 3:0
V neděli jsme s přípravkou sehráli v Dyjákovicích zápasy se soupeři,s kterými jsme první měření sil vyhrali.První zápas s domácími hráči byl většinu času v naší režii,gólově jsme se však prosadili jen jednou brankou P.Tótha-Dyjákovice-Božice 0:1.Druhý zápas s Hevlínem byl více vyrovnaný,ale rozhodly poměrně laciné branky v prvním poločase.Božice-Hevlín 0:3.Tuto neděli sehrajeme poslední podzimní kolo na domácím hřišti.Zveme všechny naše fanoušky-přijďte nás povzbudit!

Martin Vařeka
V zápasech nastoupil i náš střelec Petr Tóth. Škoda, že se nám druhý zápas nevydařil podobně jako první, mohli jsme v tabulce poskočit právě před Hevlín. Takto zůstáváme s 9 body sedmí.

MSŽL "D": Božice - Mor. Budějovice 3:1
Díky souboji dvou kvalitních celků a taky dvou tradičních soupeřů se na zápas II. moravské ligy žen dalo docela dívat. Již v 1. poločase jsme si vybojovali dvoubrankový náskok, který jsme ještě ve druhé půli pojistily třetím gólem. V závěru hostující hráčky pouze snížily na 3:1. Hattrikem se blýskla Lenka Čermáková.


Stránku připravil Ladislav Nevrkla a spolupracovníci


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.