znak Božic
 Co se děje...
K věci: Tipy na poslední chvíli
Většinou to tak dopadne každý rok: Nakupujeme, nakupujeme, a když se blíží Štědrý den, tak zjistíme, že pro někoho blízkého nám něco malého chybí. Nejoriginálnější bývají dárky, které jsou spojeny s osobou obdarovaného a třeba i s místem, kde žil nebo žije.
Na některé možné dárky jsem svým způsobem upozornil již před časem v jiných rubrikách a článcích. Jsou to kalendáře se snímky z Božic – historické pohlednice nebo duchovní památky, anebo publikace Kostely na Moravě, II. díl či reprint Peřinkovy Vlastivědy moravské věnované Jaroslavicku.
Nyní se na trhu objevil ještě jeden dárek, o němž jsme svým způsobem též informovali. Na pultech našich obchodů se totiž objevilo DVD Vítejte v KLDR! Zájezd do Severní Koreje režisérky Lindy Jablonské. Nemusím připomínat, že jedním z protagonistů filmu je božický občan – cestovatel Marian Kvarda. Kromě vlastního dokumentárního filmu v délce 76 minut, jsou na DVD ke shlédnutí i bonusy v podobě trailerů a nepoužitých scén. A kdo nesežene DVD, ale chytá televizní stanici HBO, ten si film může natočit. Osobně jsem na něj ve vysílání narazil již dvakrát.
Pohodové a radostné Vánoce bez shonu a zmatků přeje


Ladislav Nevrkla


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.