znak Božic
 Co se děje...
Hezký týden: Pro zlepšení nálady
Přiznám se bez mučení: Měl jsem původně na tento týden připravený docela jiný materiál. Ale tolik radosti najednou mě přimělo ke změně náplně článku.
Téma však zůstává stejné, a tím je obecní rozpočet. Projednávat a schvalovat ho budeme na zasedání zastupitelstva ve čtvrtek 25.03.2010 od 18:00 h. Několik novinek se v něm však v nějaké míře promítne a tak chci věřit, že tento rok a vlastně končící volební období "dojedeme" v rozumné míře věcnosti a odpovědnosti.
První zpráva se týká kanalizace. Bez ohledu na to, jak dopadne (nebo možná už dopadla) žádost o "velkou" dotaci na další etapu směřující k dokončení kanalizace v naší obci, se jeví jako reálné rozšíření kanalizační sítě o jednu božickou ulici. Jestli k tomu využijeme milionovou dotaci, která je pro nás již čtvrtým rokem připravená u znojemského Sdružení Vodovody a kanalizace (viz http://www.probozice.wz.cz/index.php?menu=211120091), to bude jedna z důležitých informací na zastupitelstvu.
Ta druhá, neméně radostná, se týká úprav na fotbalovém hřišti. V rozpočtových kapitolách jsou vyčleněny prostředky, které se budou moci, mj. použít na generální úpravu kulturního zázemí na hřišti. Posunout směrem k Trávníčkovým by se měl přístřešek pro muzikanty, vzniknout by tu měl větší taneční parket a postaveny by měly být kryté dřevěné buňky pro návštěvníky kulturních i sportovních akcí.
Dnešní poslední pozitivní zprávu jsem našel v pátečním Znojemském deníku. Cituji: „Nyní sklep zakonzervujeme a budeme počítat s dalšími úpravami pro vznik vinařského muzea tradic a strojů na zpracování vína,“ přibližuje starosta Miroslav Klíč.“ Zaplaťpámbů, že se kvůli tomu nebudeme muset dohadovat na zastupitelstvu. Věřím, že to zakonzervování a zastavení prací na tomto kontroverzním díle bude dlouhodobější a že se do takové akce pustíme, třeba až dokončíme onu výše uvedenou „velkou“ kanalizaci.
Tak tedy, hezký týden a usmějte se. Právě začíná jaro! A taky jarní kola fotbalových soutěží. Naše „áčko“ přivítá v neděli od 15 h na domácím hřišti Olbramovice. Tak se přijďte pobavit a povzbudit naše fotbalisty, ať zahájíme úspěšně a ukážeme soupeřům, že z Božic se body nevozí!


Ladislav Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.