znak Božic
 Co se děje...
Povinné body jistoty
Důležité tři body znamenající uklidnění a posun směrem ke středu tabulky vybojovali v nedělním mistrovském zápase III. B třídy fotbalisté TJ Sokol Božice.
V tradičním derby se sousedem v tabulce – Břežanskými Havrany – se za nádherného jarního počasí utkali dva vyrovnaní soupeři, kteří před velmi slušnou diváckou kulisou předvedli průměrný fotbal, ale o řadu pěkných fotbalových momentů nouze též nebyla. Domácí Božice nastoupily po delší době ve výrazně pozměněné sestavě a zvláště v prvním poločase měly výraznou převahu, řadu šancí a podařilo se jim díky pohotovému Jaromíru Jandáskovi již během první čtvrthodinky vstřelit uklidňující vedoucí branku. Když po půlhodině hry zvýšil Krčmář na 2:0 a Radek Pavlíček se navíc několika nebezpečnými střelami otřel o tyče soupeřovy branky, zdálo se o osudu utkání rozhodnuto.
Do druhého poločasu však vlétli Havrani velmi razantně a hned v 1. minutě se jim podařilo snížit na 1:2. Domácím viditelně ubývalo sil a za této situace se Břežanům podařilo nádhernou umístěnou ranou z přímého kopu nařízeného za diskutabilní faul srovnat stav utkání na 2:2. Většina božických příznivců se začala o osud utkání obávat a z hlavy jsme probírali, kolik bodů nám zbývá před Loděnicemi a posledními Troskotovicemi. Když se pak navíc zranila jedna z opor týmu Radek Pavlíček, dívali jsme se každou chvilku na hodinky a čekali na konec zápasu.
Střídající Jiří Škrabal, který si pár hodin před tím zahrál za božické béčko v Miroslavi proti tamnímu céčku (zápas vyhráli domácí 3:1) však velmi zdařilou střelou upravil na konečných 3:2 a zajistil tak Božicím důležité 3 body. V tabulce mají Božice po 18 kolech 23 bodů se skórem 24:33. Velmi dobří byli i rozhodčí – hlavní Václav Kněžíček i oba asistenti Karel Kučera a Jiří Bobek.

-lan-

Havrani právě odvrátili božický útok

Na rohový kop kapitána mužstva Jana Kudličky ml. čekají budoucí úspěšní střelci branek J. Jandásek (9) a Krčmář (11)