znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Poslední body sezony
Neúprosný čas začínajícího léta ukončil veškeré fotbalové soutěže. Z našich celků zasáhly tento víkend do hry již jen muži „A“ v posledním zápasu našeho premiérového účinkování v okresním přeboru, muži „B“ „zavřeli“ pomyslně náš krásný fotbalový stánek a dorostenci, kteří si i přes porážku v baráži, zajeli do Oblekovic pro pohár vítěze Okresní soutěže skupiny „B“.

OP: Únanov - Božice 3:2 (2:2)
Ne 20.6.2010 16:30 HR: Kněžíček AR: Šimečková, Hačecký, Del: Dvořák Kvalitní pohledný fotbal s výbornou diváckou kulisou se hrál do 34.minuty. V té chvíli posoudil hlavní sudí zákrok Jana Kudličky jako nedovolený, udělil mu za něj žlutou kartu a protože Honza už jednu měl za řečnění následovala karta červená a odchod pod sprchy. V té době jsme po gólech Jana Kudličky a Lukáše Dítěte vedli 2:1. Ještě do konce poločasu domácí vyrovnali a začala jejich neúspěšná zteč naší branky. Naši bojovali až do poslední minuty a kdyby vyrovnali (od 77.minuty jsme prohrávali 3:2) vůbec by se nikdo nedivil. Útoky domácích byly stereotypní a když už se zdálo, že je gólman Jiří Škrabal (mimochodem podal velmi dobrý výkon) překonaný, tak se míči postavila do cesty tyč nebo břevno.
Naše sestava: Jiří Škrabal – Aleš Dítě, David Švestka, Jaromír Jandásek, Svatopluk Nevěčný – Michal Topolčan (Tomáš Rauš), Jan Kudlička, Tomáš Polický, Petr Horký – Lukáš Dítě © a Marian Vávra. Realizační tým: Jan Kudlička, Ivan Marek, Michal Himal.

IV.C: Božice B - Dyje 2:2 (2:2)
So 19.6.2010 16:30 HR: Horký J
Sestava týmu byla slepená ze stabilních hráčů Béčka a několika pomocníků z Áčka, protože v posledních zápasech je problém B týmu se kompletně sejít. Ke svému poslednímu mistrovskému zápasu v našich barvách nastoupil Radek Pavlíček.
Takto složené Béčko na soupeře „vlítlo“ a nenechalo ho prakticky hrát. Bohužel z tohoto tlaku jsme vstřelili pouze dva góly a po dvou chybách naší obrany padly naopak dva góly z brejku do naší sítě. Ve druhém poločase se nehrál fotbal a to především díky skvěle zahranému catenacciu týmu z Dyje. Ve druhém poločase stál za pozornost pouze zákrok Davida Švejdíka, který šel do zbytečného souboje a nebyl schopen uhlídat své nohy ve skluzu a po 2. žluté kartě se odebral v 87. minutě do kabin. Na to, že to byl zápas o nic, tak to bylo zbytečně vypjaté a nervózní utkání. Naše branky vstřelili Jaromír Jandásek a Michal „Majkl“ Himal.
(Hoody)

Baráž dorost: IE Znojmo – Božice 6:2 (4:1)
So 19.6.2010 HR: OFS AR: Fousek M, Kolesa P
Odvetou s IE Znojmo na hřišti v Oblekovicích zakončili naši dorostenci letošní úspěšnou sezonu. Samozřejmě, chtěli jsme věřit, že nám vyjde úplně vše, ale ten, kdo sledoval naše mladé naděje, ví, že na hřišti odevzdávali maximum možného a i přes porážky v baráži reprezentovali božský fotbal více než důstojně. Řada dorostenců nastupovala za družstva mužů a i tam patřili k nepřehlédnutelným.
Malé (hlavně krátké) hřiště byť s kvalitním vlhkým trávníkem nebylo pro nás vůbec žádnou výhodou. Naopak. Stačil delší výkop našeho gólmana Kuby Benkoviče a jeho kolega odnaproti už měl plné ruce práce. Bojovalo se na malém, přehuštěném prostoru, kde ve změti nohou a těl poskakoval neposedný míč a krásu hry aby jeden pohledal. Zjevně tato znalost „místních poměrů“ nahrávala domácím a z nepřehledných skrumáží taky padla většina gólů do naší sítě.
Naopak obě naše branky byly ukázkou hezkých fotbalových akcí, a jak Kuba Zifčák na začátku zápasu po autovém vhazování, tak neohrožený kapitán Patrik Šotkovský v 79.minutě ukázali, že fotbal hrát umíme. Zahráli si všichni naši hráči, kteří nastoupit mohli, citelnější byla absence zraněného Evžena Egnera. Ještě jednu poznámečku bych rád uvedl. O přestávce jsem byl s našimi hráči v kabině. Sledoval jsem „rozbor“ trenéra Tomáše Rauše a kapitána Patrika Šotkovského. Patrik vyrostl ve skutečného kapitána a tak věřím, že jeho poslední start za náš dorost bude začátkem jeho nové éry v celku mužů. Nenechme se mýlit: Takových hráčů, takových fotbalových talentů neběhá na našich hřištích zase tak moc. Pohár, který přebíral po skončení utkání z rukou zástupce OFS Jozefa Števici, byl takovou malou odměnou pro něho osobně i celé družstvo našich dorostenců v sezoně 2009/2010.
Sestava: Kuba Benkovič – Broněk Horáček, Vlasta Žilík, Zdeněk Chrenovský – Petr Griebaum, Patrik Šotkovský, David Mlčúch, Marian Vávra – Kuba Zifčák, Tomáš Rauš. Střídali: Martin Zedníček, Ruda Čížek a Mira Gabrhel. Trenér a vedoucí mužstva Tomáš Rauš st.

Připravil: Ladislav Nevrkla