znak Božic
 Co se děje...
Poločas rozpadu: Léčba Haškem
Jak slíbil, tak učinil: Michal Hašek (ČSSD), pravděpodobný hejtman našeho kraje (podporovaný silnou koalicí ČSSD – ODS), nabídl opozici (KDU-ČSL a KSČM) významné posty ve výborech a komisích. Nabídky jsou adresovány volebním stranám a ty si do vedoucích pozic určí své zástupce. Velmi sledovaný post předsedy kontrolního výboru obsadí zástupce KSČM, pro lidovce byla vytvořená dvě plně placená místa ve výboru pro vzdělávání a pro sociální věci a zdravotnictví.
Právě ta nabídka volebním stranám velmi výrazně odlišuje Michala Haška od ing. Miroslava Klíče. Ten nám (vyjednávacímu týmu opozice, který tvořili Karel Hala a Ladislav Nevrkla) totiž v listopadu 2006 přednesl jmenný návrh složení obou strategických výborů (finančního a kontrolního), tak jak mu ho zbývající členové rady (ing. Zdeněk Čurda, MUDr. Josef Leisser, PaedDr. Růžena Baráková a Ivan Hudec) nadiktovali.
Když jsme se proti tomuto„radničnímu diktátu“ důrazně ohradili a přednesli mu náš návrh (nemluvili jsme o jménech, ale o počtech členů jednotlivých výborů obsazených podle úspěšnosti volebních stran a s podmínkou, že předsedy výborů nebudou členové rady obce), pan starosta ing. Klíč nám na to lakonicky řekl, že to mu rada neschválí!!! S tím jsme se tenkrát rozešli a od té doby jsme se zatím nesešli, třebaže času na další jednání bylo (a je) habaděj. Chybělo však (a chybí i dnes) to nejdůležitější: Dobrá vůle těch mocných, těch „nahoře“. Volební období už se mezitím překulilo do své druhé poloviny a nejbližší zasedání zastupitelstva se podle starosty ing. Klíče bude konat ještě do konce roku 2008. Tak uvidíme, s čím radnice přijde.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Mgr. Ladislav Nevrkla, zastupitel