znak Božic
 Co se děje...
K věci: Tak co vlastně chceme
Rozruch, který propukl po zastupitelstvu kolem dotací, dává tušit, že jsem svým článkem Stanu se menším ... trefil hřebíček přímo do hlavičky.
Hysterie, s níž vyrukovali odpůrci kanalizace a stoupenci zateplování škol v jedné osobě, a kteří mi spílají kudy chodí, včetně diskuzního fóra na tomto webu, překvapí jen nezasvěcené. Tak aby bylo jasno: Nejsem zásadním odpůrcem zateplování škol, ale jsem nekompromisním zastáncem dokončení kanalizace v naší obci. A veřejně se k tomu hlásím. Veřejně se však k tomuto problému zatím nevyslovila ani rada, ani zastupitelstvo, ale především se k tomuto problému nevyslovili občané Božic. Ani v anketě, ani v referendu, ani nijak jinak! Nebyla jim totiž dána ani možnost, ani příležitost. Naše radnice se podle všeho názoru občanů šíleně bojí. Jak to řekl ing. Klíč na předminulém zastupitelstvu: Představte si (tu hrůzu), ten Nevrkla nám hrozí i referendem! No a co? dodávám já.
Anketa nebo referendum k dokončení kanalizace, anketa či referendum k zateplování škol, anketa či referendum ke kruhovému objezdu a taky anketa či referendum k budování obecního sklepa na bývalé Dubově zahradě!
Ing. Čurda nás vyzval na únor 2010 k veřejné debatě s občany, kde si to prý všechno vyříkáme! Ptám se ho tedy, proč už není obec zaplavena pozvánkami pro občany a náměty pro diskuzi? Únor pomalu mizí v dáli, tak jako sněhové hromady. Z těch brzo zůstanou jen hromádky bláta a špíny. Co asi zbude z těch slibů a velkolepých plánů současného vedení obce?


Ladislav Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky