znak Božic
 Co se děje...
Blížící se závěr florbalové sezony
V sobotu 20. 2. se božičtí florbalisté zúčastnili již osmého turnaje. V jedné z posledních šancí odrazit se ze dna tabulky jsme se potýkali s absencí většiny našich obránců. Na turnaj s námi také poprvé přijela naše brankářská dvojka. Jan Dechet nás během dne svým vynikajícím výkonem tlačil dopředu. Hned v prvním zápase jsme se potkali se stále se zlepšujícím týmem BSC Aligátoři Znojmo. Během utkání jsme se vyrovnávali hlavně sami se sebou. Plně nahradit naše obranné řady se však nepodařilo. Konečný stav byl tedy 4:6. Druhý zápas jsme počítali s výraznějším prověřením naší herní soudržnosti. Předpoklady se vyplnily a ZnojemskySeznam.cz nás porazil 5:1. Potřebovali jsme alespoň jeden zápas ve skupině vyhrát. Nejen kvůli důležitým bodům, ale také kvůli soupeři, kterého bychom mohli ve čtvrtfinále potkat. S velkou pravděpodobností by to byl po našem dalším prohraném utkání vedoucí tým ligy. Ve skupině jsme nakonec po jasném vítězství 8:0 nad Fbc Blackhawks skončili třetí. Bohužel týmu Fbc Black Dogs, kterého jsme nechtěli potkat, se ve druhé skupině nedařilo a umístil se na druhém místě. Naším čtvrtfinálovým soupeřem se stal tedy právě tento tým. Protihráči nám hned v první části dostatečně gólově odskočili. Ve druhé půlce jsme si však dali za cíl nepodlehnout nastolenému tlaku ještě více. Stav se nám podařilo po nemalé snaze udržet alespoň na 6:0. V osmém turnaji jsme tedy vstříc play off nevykročili.

Před dalším turnajem jsme obsadili nelichotivou osmou příčku. Naši soupeři, se kterými bojujeme o šesté postupové místo, však tento turnaj využili lépe. Oba se potkali ve finále. Jejich šance na projití přes základní část se na rozdíl od naší zvýšila. První turnajové vítězství tedy ukořistil tým Fbc Blackhawks po výhře nad Aligátory 7:6. Třetí místo získali Fbc Black Dogs po zdolání hráčů z Guanyadors 5:0.

Do předposledního turnaje, který se konal v sobotu 13. 3., jsme tedy vstupovali jako tým obsazující poslední příčku. Šance na postup do play off se však ještě nevytratila. Téměř nutností byl ale průchod přes čtvrtfinále a vítězství v co nejvíce zápasech. Na turnaj jsme dorazili v dostatečném počtu a složení. Boje o každý bod začaly s týmem Fbc Litrpůl. Bohužel to byl jeden z našich nejhorších výkonů v lize. Oblíbenému soupeři jsme podlehli 1:4. Další utkání jsme odehráli s týmem, který jsme považovali za nejsilnější ve skupině. Během tohoto utkání se naše hra postupně dostávala na konkurenci schopnou úroveň. To se také ukázalo na výsledku. Fbc Božice – Guanyadors 4:2. Velmi důležité vítězství nás dostalo do situace, kdy bychom po dalším získaném bodu skončili ve skupině na druhém místě. Prohra v posledním zápase by ale znamenala příčku čtvrtou, a tedy nepříjemnou pozici pro čtvrtfinále. Tento důležitý boj jsme odehráli s Barem U Slimáka. Hra byla velmi vyrovnaná. Většinu času jsme o jeden gól vedli. Ve druhém poločase se však soupeř vzchopil a do vedení se dostal on. Velmi nelichotivý stav pro náš další průběh v turnaji se nám po střele obránce podařilo změnit. Od této chvíle nepadl už žádný gól a my dosáhli bodu za remízu. Do jednoho z pro nás nejdůležitějšího čtvrtfinále jsme vstupovali z velmi dobré pozice. Jako pro druhé ze skupiny B byl naším soupeřem třetí ze skupiny A. Tímto týmem byli pro tento turnaj Aligátoři Znojmo. Přes tohoto soupeře bylo nutné přejít v celkovém pořadí. Byl to tedy souboj, jehož výsledek velmi napověděl o dalším účinkování obou týmů. Protihráče jsme drželi na jejich polovině větší část hry. Naše nastřelování brankáře a několik tyček dovolilo soupeři vyrovnat po několika protiútocích na 3:3. Několik málo minut před závěrečným hvizdem po naší chybě na polovině hřiště dokonce soupeřův útočník dostal svůj tým do vedení. Bohužel už se nám se stavem 3:4 nepodařilo nic udělat.

Celý tým pohltilo zklamání. Tato prohra nám přivřela brány do play off. Do posledního turnaje půjdeme pouze s teoretickou šancí dostat se na šesté místo. Zkusíme se však alespoň zvednout z osmého místa. S ligou se pro tuto sezonu snad rozloučíme se ctí a s ukázkou kvalitní hry. Desátý turnaj se uskuteční 3. 4. 2010.

Další informace na http://zafl.webnode.cz a ve Znojemském týdnu.


Miroslav Fojtík


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pořadí týmů před posledním turnajem
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Bodování našich hráčů
Pro zvětšení klikněte na foto.