znak Božic
 Co se děje...
Volby: Jak by volily jihomoravské osobnosti
Brněnská redakce MF DNES oslovila padesát osobností jižní Moravy s dotazem, jak budou volit. Pravicové a středové strany v odpovědích vítězily. Nejvíce hlasů, dohromady 11, by získaly ODS a TOP 09, dalších deset lidí se vyslovilo pro volbu nejmenované pravicové strany. ČSSD se dvěma hlasy by porazili i zelení, ty by volili čtyři dotázaní. Vybral jsem odpovědi mně známých osobností, které převážně působí nebo působily na Znojemsku.

Jiří Hort vinař, Dobšice: »ODS je pro mě jasná volba.

Julius Klejdus zoolog, Branišovice u Miroslavi: »Větší pravicovou stranu.

Jiří Ludvík organizátor Hudebního festivalu, Znojmo: »Chci zpět monarchii. Jinak jsem volič velmi konzervativní a budu se snažit volit spíše menší stranu.

Lubomír Jan Chlumský organizátor festivalu Wake Up, Znojmo: »ODS, ale možná naposled.

Jiří Dopita hokejista Komety (dříve Orli Znojmo), Brno: »O levici se bavit nebudu. Úplně přesně zatím ještě nevím, ale bude to určitě pravice. ODS nebo TOP 09.

Vladimíra Durajková ředitelka Jihomoravského muzea, Znojmo: »Dám hlas nové straně.

Pavel Štohl zakladatel Soukromé VŠE, Znojmo: »Velké strany mi vadí.

Květoslav Svoboda plavec a olympionik, Brno (donedávna Znojmo): »Určitě to bude ODS.

Veronika Chmelířová modelka, 2. vicemiss ČR 2007, Znojmo: »Je mi sympatická TOP 09.

Miloslav Hubatka ředitel základní školy, Znojmo: »Dám přednost osobnosti. Já asi budu volit znojemského kolegu Mariana Keremidského, který kandiduje za Stranu práv občanů – Zemanovce.

Bohumír Rada předseda Agrodružstva Jevišovice: »Volím Zemana. Důvod je jednoduchý. Jediné dvě osobnosti na zdejší politické scéně jsou Václav Klaus a Miloš Zeman. Nikoho jiného nevidím.

Marek Orko Vácha, kněz (Lechovice, Božice) a biolog, Brno: »Lidovci, to nejmíň špatné. Jsem rozhodnutý, že budu volit KDU-ČSL. Z nabídnutých alternativ jsou pro mě lidovci tou nejméně špatnou volbou. Jsem křesťan, a proto je to pro mě ta nejschůdnější možnost. Jsou tam lidé, které znám osobně, třeba Stanislav Juránek. Určitě jim důvěřuji víc než jiným stranám. Rozhodně bych taky nikdy nevolil levici.

Josef Zimovčák jezdec na vysokém kole, Veselí n. Moravou: »Budu volit reálnou situaci. I když jako člověk z pěti dětí se silným sociálním cítěním inklinuji spíš k levici, budu přesto volit pravici. Už vím, že zadarmo nikdo nikomu nic nedá.

Eliška Bučková Česká miss 2008 a modelka, Strážnice: »Jako křesťanka volím lidovce.

Celé publikováno na http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=mfjiznimorava&v=115&idc=1387240 a v Mladé frontě Dnes 19.5.2010.

A koho budete volit Vy, vážení čtenáři? Odpovídá názor známých osobnosti Vašim představám? A půjdete vůbec k volbám?


Ladislav Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky