znak Božic
 Co se děje...
Volby: Jiný pohled do kandidátních listin „Pro Božice“
V dnešním volebním okénku nakoukneme do našich volebních listin z trošičku jiného úhlu pohledu. Když se na kandidátní listiny volebních stran, které mají v názvu „mateřské znaménko“ PRO BOŽICE, tj. volební strany SPOLEČNĚ PRO BOŽICE (Karel Hala, Petr Fiala, Karel Kučera a další) a volební strany VOLBA PRO BOŽICE (Robert Turoň, Mgr. Ladislav Nevrkla, Jan Kudlička st.a další), pozorně podíváme, určitě nás napadne řada myšlenek. Samozřejmě nejdříve jména kandidátů, potom se ale určitě podíváme i na profesní, zájmovou a věkovou skladbu.

Vedle zkušených komunálních politiků, zde najdeme řadu osobností, které známe z jiné veřejné činnosti: potkáváme je ve sportovní či jiné zájmové činnosti, vídáme je jako obětavé organizátory a pořadatele rozmanitých kulturních nebo sportovních akcí, jako trenéry, cvičitele, funkcionáře společenských organizací a zájmových spolků, taky jako autory příspěvků v médiích. Známe je rovněž z jejich profesního života jako odborníky v rozmanitých sférách pracovních činností, ať již jsou to podnikatelé, soukromí zemědělci, živnostníci, řemeslníci, obchodní zástupci, zaměstnanci ve školství, ve službách, úředníci, vedoucí pracovníci, odborníci speciálních oborů, ale najdeme zde i vysokoškolského studenta, mladého právníka či mladého zemědělského inženýra.

Všechno to jsou kandidáti, které veřejná činnost a především to, co se v naší obci děje, zajímá a jsou ochotni zapojit se do změn, po kterých veřejnost v naší obci již nějaký čas volá a do změn, které značná část občanů již nějakou dobu očekává. Již před volbami v roce 2006 bylo volání po změně dost slyšet, nyní – v roce 2010 – už je to víc než jenom nějaká šeptanda a zbožné přání. Prostě nálada obyvatelstva je už taková a žádné zastrašování a šíření negativních zpráv, co jsme, kde jsme a jak jsme, na tom vůbec nic nezmění!

Je třeba dodat, že vhodných kandidátů na naše kandidátky bylo daleko víc. Nepovažujeme však za šťastné „drobit“ nabídku a sestavovat ještě třetí kandidátku. Budeme rádi, pokud zůstanou našimi příznivci a ve volbách podpoří naše kandidáty. A je určitě škoda, pokud někteří z nich přijali místa na kandidátkách jiných volebních stran v obci a kandidují tak proti nám.

Jistě si dá též někdo tu práci, aby se podíval i na věk kandidátů. Můžeme prozradit, že průměrný věk obou našich kandidátek je přibližně 36 let. Nejstarší „dědečci“ (dva i ve skutečnosti) mají 53 a 52 let. nejmladším kandidátům je 24 a 22 let. Takoví v posledních volbách kandidovali už i do Poslanecké sněmovny! Neznamená to však v žádném případě, že nás nezajímají jak ti, kteří kvůli nízkému věku volit ještě nemůžou, tak ti, kteří už něco pamatují a naší obci věnovali nejlepší léta svého života. Na obě věkové kategorie budeme ve svých volebních programech nepochybně myslet a i pro ně připravujeme opatření, která zlepší, zkvalitní a obohatí jejich život v naší obci.

Jsme přesvědčeni, že všichni naši kandidáti mají dobré předpoklady pro kvalitní výkon funkce zastupitele naší obce, člena výboru nebo komise. Nejsme sdruženími žádných elit, jsme takoví, jaká je naše obec. A Vy, naši čtenáři a předpokládáme, že i naši voliči, si z našich řad zcela určitě vyberete ty, kteří nejlépe odpovídají Vašim představám o správě věcí veřejných.


Karel Hala a Ladislav Nevrkla


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky