znak Božic
 Co se děje...
Bioplynka, starostové a dr. Marta Bayerová
Není mi známo, jak a kam pokročila stížnost na provoz bioplynky ve Velkém Karlově a kde skončila žádost ministru Bursíkovi, kterou spolupodepsalo několik starostů z okolí (včetně našeho božického starosty ing. M. Klíče), na úplné zastavení tohoto provozu.

Mám však informaci, že vedoucím bioplynové stanice ve Velkém Karlově se stal nedávno odvolaný starosta Jevišovic dr. Oldřich Kukla (KSČM), a tak mě napadají různé souvislosti týkající se právě této mediálně známé kauzy.

Zvláště pak mi nejde z mysli nejednoznačný postoj, který k této problematice zaujala senátní kandidátka KSČM dr. Marta Bayerová (viz glosa na našich stránkách). Zdá se, že zrovna její tvrzení napovídá, jak celý případ dopadne: Aktivisté a starostové pište si komu chcete, co chcete, bioplynovou stanici ve Velkém Karlově stejně nikdo nezavře.

Možná, že by nebylo od věci, kdyby páni starostové požádali svého nedávného kolegu o konzultace. Věřím, že by jim je rád poskytl, stejně jako předseda Agrodružstva Jevišovice ing. Bohumír Rada. Bylo by to pro všechny strany užitečnější a přínosnější, než nekonečné poštěkávání v médiích.

Když se bioplynka otvírala, obdrželi pozvánku na slavnostní zahájení provozu všichni starostové z okolí. Potkal jsem tam jenom „domácího“ starostu z Velkého Karlova. Tehdejší božický starosta tam zcela určitě nebyl a současný stojí v prvních řadách bojovníků proti stanici, i když před časem sám zvažoval její vybudování na svém pozemku v katastru Božic.

Podle mého názoru není postoj starostů správný, neboť nevyčerpali ani ty základní možnosti k jednání (nebo o nich aspoň ani jako člen zastupitelstva nevím). A v tomto směru není nikdy pozdě, páni starostové!

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla