znak Božic
 Co se děje...
K věci: Kolik metrů kanalizace uděláme za milion?
Ve čtvrtek se na stránky Obce Božice dostala pozvánka s programem jednání Zájmového sdružení obcí Vodovody a kanalizace Znojemsko.
Protože jsem byl do tohoto sdružení zvolen jako zástupce naší obce, měl bych se jednání zúčastnit. Mimo jiné je zde v rozpočtu opět počítáno s částkou 1 milionu Kč na kanalizaci pro naši obec. Tato částka je nám nabízena již asi tři roky a díky inflaci je stále menší.
Můj názor je, že bychom kanalizaci měli dělat postupně v jednotlivých částech obce, podle potřebnosti napojení, hlavně všechny bytové domy a jejich okolí. Takto to dělali i v jiných obcích a kanalizaci už mají hotovou, např. Břežany, Práče, Lechovice. Zajímavostí určitě je, že tyto obce nejsou ve Svazku a zvládly to! A vodné i stočné mají asi poloviční než my!!
Není pravdou, že to při velké akcí vyjde levněji, spíš naopak. Škoda, že jsme darovali další milion na vodovod do Hevlína. Mohla za něj být odkanalizovaná také jedna naše ulice!!!
Takto nás může hřát u srdce, že tam pijí naši vodu za naše peníze. Mimo jiné budeme na jednání informováni o ceně vodného a stočného, bohužel jen informováni, takže s tím nic nenaděláme.


Karel Hala


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.