znak Božic
 Co se děje...
Po stopách fotbalu 5: Příprava končí
Na podzim roku 1954 sehráli božičtí fotbalisté poslední přípravné zápasy, aby na jaře 1955 zahájili svoji první mistrovskou sezonu.

Přehled přátelských zápasů na podzim roku 1954:

6. Zlomená noha zavinila předčasné ukončení zápasu
Sokol Božice – Lokomotiva Znojmo 4:1 (3:1)
Hrálo se 10.10.1954.
Sestava: J. Šebeček – Mir. Beneš, Jan Barák – Ant. Raušer, Jaroslav Barák, Josef Neděla – Frant. Opletal, Jar. Raušer, K. Hala, Josef Horváth, Jaroslav Horváth
Branky: Jar. Raušer, Jos. Horváth, Jar. Horváth a Fr. Opletal

7. Dokázali jsme střílet jako vojáci
Sokol Božice – Vojenská XI.-brigádníků 3:3 (1:3)
Hrálo se 17.10.1954, rozhodčí St. Šíma z Božic
Sestava: J. Šebeček – Jan Barák, Fr. Raušer – Vlast. Švancara, Karel Balousek – Jar. Barák, Jos. Horváth, K. Hala. Ve 20. minutě do obrany K. Beneš a ve 2.poločasu do branky Fr. Mlček
Branky: K. Hala 3

8. Božice se postarali o senzační výsledek v prvním poločase
Sokol Božice – Spartak Znojmo 1:5 (1:0)
Hrálo se 24.10.1954, rozhodčí Petr Kolečko z Dyjákovic
Sestava: Mir. Beneš – Jar. Barák, K. Beneš – Ant. Raušer, Jan Barák, Josef Cabák – Jar. Raušer, Frant. Opletal, K. Hala, Frant. Raušer, Jindř. Šebeček.
Branku dal Frant. Opletal

9. Oba poločasy brankově vyrovnány
Sokol Hrádek – Sokol Božice 3:3 (2:2)
Hrálo se 31.10.1954
Sestava: Mir. Beneš – Jar. Barák, K. Beneš – Ant. Raušer, Jos. Cabák, Jan Barák – Jar. Raušer, Jos. Neděla, K. Hala, Miroslav Šíma, Vladimír Barák

10. Technická převaha nestačila
Sokol Břežany – Sokol Božice 2:1 (1:0)
Hrálo se 14.11.1954, rozhodčí St. Šíma z Božic a Mlček z Mackovic
Sestava: Mir. Beneš – Jar. Barák, K. Beneš – Ant. Raušer, J. Cabák, Jan Barák – Jar. Raušer, J. Neděla, K. Hala, Mir. Šíma, Rad. Hrdlička
2. pl.: Frant. Raušer – odstoupil: Rad. Hrdlička

Souhrnné resumé přípravné sezony zpracoval organizační pracovník (dnes bychom řekli sekretář oddílu) Antonín Hančl:
TJ Sokol Božice, oddíl kopané, sehrál v roce 1954 celkem 10 zápasů. V průběhu těchto utkání se vystřídalo celkem 25 hráčů a pouze Jaroslav Barák sehrál všechny zápasy. Hrálo se pět zápasů doma a pětkrát venku. Polovina zápasů se prohrála, tři skončily naším vítězstvím a dva nerozhodně.
Poměr branek je 28:33 (19:15). Nejvíce branek – celkem 13 – dal Karel Hala. O ostatní se dělí dalších 12 střelců. Každý zápas byl hrán v jiném složení a většina hráčů podala výkon, který opravňuje k dobrým nadějím do budoucna.