znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: V Šanově dost dobrý
Druhý fotbalový víkend nám vyšel podstatně lépe a díky vyrovnání v poslední minutě domácího zápasu „B“týmu proti Slupi jsme odcházeli celkem spokojeni. Navíc nám byla po skončení zápasu ukázána v činnosti automatická závlaha a tak jsme po únavném téměř tropickém nedělním odpoledni opouštěli naše hřiště příjemně osvěženi. Radost nám svým brankostrojem udělali dorostenci, ovšem slaboučký soupeř z Olbramovic je k žádnému převratnému výkonu nepřinutil. Žáci měli silného soupeře a prohráli přijatelným rozdílem. Největší radost jsme však měli z prvních bodů „áčka“ a to navíc ze hřiště soupeře. A nebýt dvou promarněných příležitostí v úplném závěru, mohli jsme si odvést bodů víc. Ale jinak: v Šanově dost dobrý!

OP:
Šanov - Božice 3:3 (1:0)
SO 21.8.2010 16.30 HR: Richter AR: Šimečková, Hačecký
Do Šanova jsme odjížděli v lepším rozpoložení, než když jsme před týdnem zahajovali sezónu. Přibyly nám dvě posily a v dobré formě se ukázaly některé z našich opor. Úvodní sestava Božic se po vedoucím gólu domácích částečně proměnila a Jaromír Jandásek oslavil svůj návrat do útoku vyrovnávacím gólem. Domácí se však opět dostali do vedení po nešťastné rozehrávce našich a tak klid přinesl až Jan Kudlička ml. vyrovnávacím gólem. Do vedení nás poté poslala jedna z kvalitních posil Michal Tapšík a zdálo se, že si dokráčíme pro první plný bodový zisk. Domácím se však podařilo v poslední minutě po kvalitním rohovém kopu vyrovnat. Přitom jsme v posledních 5 minutách měli ještě dvě gólové šance a mohli jsme vést i dvoubrankovým rozdílem. S remízou a útočnou hrou jsme ale byli nakonec celkem spokojeni.
Sestava: Jiří Škrabal – Jaromír Jandásek , David Švestka, Josef Šprencl, Roman Šebela – Michal Topolčan,, Jan Kudlička, Patrik Šotkovský, Jiří Kubíček – Michal Tapšík, Petr Horký. Střídali: Marian Vávra za zraněného J. Jandáska, Jakub Zifčák J. Kubíčka (další z posil) a Jiří Benkovič D. Švestku. Trenér Karel Hala, vedoucí mužstva Karel Kučera.
Zápas jsem z důvodu rodinné oslavy neviděl, tak několik slov od těch, kteří v Šanově byli. Řekli po utkání: Soupeř kopal nebezpečné rohy. Tapšík makal, vypálil, tak ho domácí zadáci „brali“ . Jara měl řadu šancí i z obtížných pozic střílel, většinou však nad. Kdyby byl takový útok proti Hrádku! Střídání nám prospělo, hlavně Marian hru oživil a „namazal“ Tapšíkovi na 3:2. Včera se dařilo Tapšíkovi, Jara makal jak šroub a David Švestka hrál dobře a odevzdal veškeré síly. Michal (Topolčan) hraje dobře, daří se mu. Jirka Kubíček si odbyl premiéru za Božice a určitě nezklamal. Obraně nesedlo počáteční rozestavení. Šanov kopal nebezpečné rohy. A na závěr trenér Karel Hala: Naše hra byla dobrá. Jsem spokojen s přístupem hráčů k utkání. Domácí byli nebezpeční, kopali výborně standardky.

IV.C: Božice B - Slup B 1:1 (0:1)
NE 22.8.2010 16.30 HR: Kahoun
Do zápasu jsme nastupovali v úplné sestavě (chyběl jenom Luboš Ralenovský) s plnou lavičkou náhradníků. Přesto jsme se do první vážnější šance dostali až ve 27.minutě Davidem Marešem. Neproměnili jsme ji a z protiútoku do odkryté obrany nám hosté dali vedoucí gól – 0:1. David měl ještě jednu šanci před odchodem do kabin, ale jeho falš těsně minula levou tyč. Po přestávce, v níž nás svými fotbalovými kousky pobavili dva bývalí Kohouti Marek Kročil a Tonda Kutlák, jsme se do druhého poločasu vrhli útočně. Místo D. Mareše přišel Marian Vávra a jeho přítomnost byla znát. Velkou šanci měl Honza Szabó, pěknou ránu vypálil Marian Vávra, hlavička Jana Kudličkya st.lízla vnější břevno a dá se říct, že celý druhý poločas jsme byli v trvalém tlaku.Po zranění Mistra nastoupil do branky nový hráč béčka Patrik Kliner (přišel ze Slatiny) a zachránil, co se dalo. Do největší gólovky se dostal Čert, ale sám se asi lekl příležitosti a vypálil z šestnáctky mimo. Ale i hosté zahrozili. Po hrubce naší obrany šel slupský útočník sám na naši branku a míč mu těsně před čarou ukopl vracející se David Mlčúch. A v závěru nás ohrozily další dvě střely . Kvůli velkým přerušením se nastavovalo a v prodloužení se nám podařilo zaslouženě vyrovnat. Čert kopal přímý kop a Dalibor Tomášek vyrovnal – 1:1.
Sestava: Mistr (střídal Patrik Kliner) – Dalibor Tomášek, Čert, Martin Topoplčan, Mirek Koláček – Honza Szabó, Jan Kudlička st., Majkl, Marek Zifčák – Jiří Benkovič (po zranění střídán Davidem Mlčúchem) a David Mareš (střídán o poločase Marianem Vávrou).

OS.B dorostu: Božice – Olbramovice 13:0 (7:0)

NE 22.8.2010 13.45 HR: Kahoun
Velmi slabý soupeř nastoupil pouze v deseti hráčích a za celý zápas prakticky neohrozil našeho gólmana Filipa Seidla. Ten se tak akorát dobře opálil. Podle trenéra Tomáše Rauše se dobrý fotbal hrál pouze v 1.poločase. ve druhém hosté zcela odpadli a naši si chtěli dát gól, o což se někteří marně snažili i z těch nejvyloženějších šancí. Po 4 brankách dali Evžen Egner a Marian Vávra, po gólu přidali Kuba Zifčák, Zdeněk Chrenovský, Tomáš Rauš, Adam Egner a třetí branku si hosté dali sami. Pochvalu od přítomných diváků sklidil Broněk Horáček, standardně dobře hráli Marian Vávra a Evžen Egner, dále Vlasta Žilík, David Mlčúch a do svého zranění Kuba Zifčák. Největším smolařem byl Kevin, který měl tolik šancí, až se mu nepodařilo žádnou proměnit v gól, i když ho strýc Martin Topolčan st.neúnavně povzbuzoval.
Sestava: Filip Seidl – Zdeněk Chrenovský, Tonda Těthal, Vlasta Žilík, Broněk Horáček – Kevin, David Mlčúch, Evžen Egner, Marian Vávra – Kuba Zifčák, Tomáš Rauš. Střídali Martin Zedníček , Pavel Šulan a Adam Egner.

OP žáků: Božice - Tasovice 0:2 (0:1)
SO 21.8.2010 10.00 HR: Kučera
Loňský účastník krajské soutěže byl nad síly našich žáků. Navíc jsme na střídání měli pouze jednoho hráče. Jak říkali přímí aktéři zápasu: proti kvalitní obraně jsme neměli šanci. Druhý gól jsme inkasovali asi 3.minuty před koncem po chybě naší obrany.