znak Božic
 Co se děje...
Pomalý, ale viditelný sešup
Božický mužský fotbal má v okresních soutěžích dvě mužstva - "A" tým válí ve III. třídě skupina B, "béčko" hraje s řadou mužstev z blízkého okolí ve IV. třídě skupina C.
Předseda klubu Karel Kučera ve svém příspěvku v Novinách Niva (5/2007) hodnotil soutěže čtyři kola před koncem a byl ještě plný optimismu: "Ve III. třídě je náš "A" tým po desátém kole na 4. místě. Velkou škodou je fakt, že po zbytečné porážce ve Slupi, opustili 1. místo v tabulce. Taktéž remíza v Horních Kounicích velmi mrzí, protože v obou případech jsme dostali branky v posledních vteřinách zápasu. Nicméně jednobodová ztráta na vedoucí Mor. Krumlov B je zanedbatelná a další zápasy prověří sílu našeho "áčka". Věřme, že se nám budou vyhýbat zranění a hráči budou mít chuť hrát a nebudeme je muset přemlouvat k tréninkům a k zápasům!" Bohužel, vše, co si Karel Kučera nepřál, se stalo skutečností, a přestože hrály Božice třikrát doma, vytěžily z těchto zápasů pouhý jeden bod!!! Následoval pád až na sedmou příčku podzimní tabulky, pasivní skóre 19:20 a ztráta 6 bodů na vedoucí Mor. Krumlov B. Něco napovídá i fakt, že božičtí fotbalisté získali po 10 bodech, jak doma, tak i venku. Všichni věří, že tvrdá zimní příprava zlepší fyzickou kondici i celkovou náladu v mužstvu. Na postup už to nevypadá, ale boj o čelní místa ještě není ztracen.
Komentovat výkony "B" týmu je velmi složité. Jak uvádí Karel Kučera: "Je jenom škoda, že do "béčka" chodí málo hráčů, zejména těch mladých, kteří zde mají jedinečnou možnost zahrát si. Pak nezbývá, než tento tým doplňovat některými hráči z "A" týmu, což není vždy ideální, protože jim pak chybí fyzické síly v "A" týmu, což jde v zápase poznat."
Vedení fotbalového oddílu i trenéři obou mužstev dobře ví, kde je bota tlačí. Karty jsou teď v rukách hráčů - buď chtějí božický fotbal dobře reprezentovat a chtějí si zahrát, nebo se pro příští sezónu bude muset vážně zvažovat o "zeštíhlení" kádru a návratu k pouze jednomu soutěžnímu týmu. Osobně si myslím, že by to byla velká škoda. Když vidím výborné výsledky našich žáků, říkám si, proč a kam se poděla řada našich mladých talentů?
Ladislav Nevrkla (s použitím materiálu Karla Kučery v NN 5/2007)