znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Útočíme na 4. Místo v OP
Fotbalové soutěže jsou ve své poslední čtvrtině a jak se zdá, pro Božice to nemusí být nezajímavé vyústění letošního ročníku. „A“ tým se v okresním přeboru drží víc než statečně a po počáteční jarní nevyrovnanosti se v posledních zápasech se silnými soupeři z čela tabulky nezadržitelně dere vzhůru. Dorostenci sice podruhé za sebou klopýtli, ale i tak je jejich pozice na čele skupiny jasná. V dobrém světle se tentokrát na vlastním hřišti představily i naše ženy a s chutí si i zastřílely.
Video ze zápasů z technických a jiných důvodů nebude bohužel ani tento víkend, ani ten příští, kdy zajíždíme do Miroslavi.

OP: Božice - M. Krumlov B 3:1 (1:0)
Ne 23.5.2010 10:15 HR: Nikolai, P. AR: Hrůza, Vařacha, delegát: Tesařík Úvodem musím předeslat, že jsem zápas hraný netradičně v neděli před obědem neviděl, a tak se místo obsáhlých komentářů omezím pouze na několik faktografických údajů.
Bez Svati Nevěčného a Petra Horkého a s Tomášem Polickým jenom v 1.poločase jsme od úvodního hvizdu sudího byli možná trošku překvapivě lepším týmem a vypracovali jsme si i řadu šancí. Krumlov podnikal ojedinělé výpady, nebezpečné byly tak dva až tři. Gólu jsme se dočkali až v závěru poločasu. Ruku hostujícího hráče potrestal rozhodčí penaltou a nařízený pokutový kop Tomáš Polický ve 423.minutě bezpečně proměnil.
Ve 2.půli vystřídal Polického, který musel odjet, David Švestka a tým se celkově přeskupil. Jak se později ukázalo, nijak nám to neublížilo, ba právě naopak. První čtvrthodinu jsme se sice sehrávali a museli jsme se vyrovnat i s tlakem soupeře, jehož kombinační hra nám tak úplně neseděla a občas nás útočníci Krumlova i přečíslili. Blížila se 69.minuta, František Hofman se pokoušel o jeden ze svých průniků, byl faulován (a následně pak střídán), ale podařilo se mu přihrát Davidu Švejdíkovi a ten tuto pěknou akci zakončil pěknou brankou. Vedli jsme tak 2:0. V 75.minutě se vytvořila zajímavá situace, kterou jsme zakončili třetí brankou. Nejdříve kopal Jan Kudlička přímý kop, míč se odrazil od zdi, v následné skrumáži létal míč sem tam, až se dostal na nohu Lukáše Dítěte a ten pohotově zavěsil. Naše vedení se zvýšilo na 3:0. Bohužel od té chvíle přestalo naše mužstvo hrát, snažili jsme se pouze udržet vedení a tak nás hosté v 86.minutě potrestali a snížili celkový stav na 3:1. Ani Moravský Krumlov však neprojevoval enormní snahu o zkorigování výsledku a nevyužil ani všechny hráče připravené na lavičce. Zdá se, že je mužstvo, dosud na 2.místě tabulky, z formy, nebo nemá zájem postoupit do vyšší soutěže. Celkově však lze zápas hodnotit jako velmi pěkný a cca 60 diváků bylo s předvedenou hrou i konečným výsledkem spokojeno. Sestava: Robert Musil – Michal Topolčan, Aleš Žák, Zbyněk Horký, František Hofman (Marian Vávra), Roman Šebela, Jaromír Jandásek, Jan Kudlička, Lukáš Dítě, David Švejdík, Tomáš Polický (David Švestka). Na střídání byl ještě připraven Patrik Šotkovský.

IV.C: Krhovice - Božice B 1:0 (0:0)
Ne 23.5.2010 16.30 HR: Lössel
Nad očekávání dobře jsme si vedli v nedělním utkání na horké půdě v Krhovicích. Rozhození domácí neproměnili ani penaltu po faulu našeho zadáka a tak je jen věčná škoda zmařené šance Mariana Vávry, který mířil v dobré pozici vysoko nad. Vlasta Žilík, který vystřídal Dalibora Tomáška, vnesl do hry dynamiku a značné oživení a tak je nakonec škoda, že se osud zápasu nakonec vyvinul proti nám. Nejdříve vystřídal v 55.minutě zraněného Jana Kudličku st. (dostal „koňara“) „Vraťa Lokvenc“ a za dalších deset minut opustil nedobrovolně hřiště pilíř zadních řad „Dufa“ (po souboji o míč má kotník jako bačkoru). Vystřídat ho však už neměl kdo a tak jsme dohrávali posledních 20 minut o deseti hráčích. Po skrumáži a zmatku před naší brankou jsme nakonec dostali gól a prohráli tak trochu nešťastně 1:0. Ale tentokrát jsme určitě nezklamali. Chyběl Marek Zifčák (v práci), ale dobrými fotbalovými momenty zaujal trenér přípravky Martin Vařeka.

OS.B dorostu: Višňové – Božice 2:1 (1:0)
So 22.5.2010 13.30 HR: Klein
Zápas na podmáčeném terénu a na relativně krátkém hřišti, které Kuba Benkovič téměř při výkopech překopl, nepřinesl pohledný fotbal. Zvláště 1.poločas měl do pěkného fotbalu daleko. Ve 2.půli jsme pozměnili sestavu i rozestavení na jednotlivých postech a podařilo se nám po tečované střele Mariana Vávry vyrovnat. Bohužel přísně posouzený faul na terénu, který ještě v půli druhého poločasu skropil bouřkový příděl, a následně proměná penalta rozhodly o těsném vítězství domácích. Škoda, že v závěru neproměnil střídající Ruda Čížek gólovou příležitost. Mohl tak svůj premiérový start za dorost proměnit v první branku.

OP žáků: Hostěradice - Božice
Ne 23.5.2010 14.15
Výsledek zápasu doplníme v diskuzním fóru.

OS.B přípravek: hřiště Hevlín Ne 23.5.2010 9.00 HR: Lössel

MSDŽ D: Božice - Ocmanice 4:1 (1:1)
So 22.5.2010 16.30 HR: Fridrichovský AR: Ďurko, Fojtík
Přestože jsme v tomto utkání prohrávali 0:1, bojovnost a vůle po vítězství se tentokrát konečně spojily i s přesnou muškou, a tak se nám ještě do konce 1.poločasu podařilo Žákovou vyrovnat a díky třem brankám Radové, Kročilové a Makrovské jsme nakonec i výrazně zvítězili. Trenér Pavel Kortiš tak mohl být po delší době opět se svými svěřenkyněmi spokojen.