znak Božic
 Co se děje...
Volby: Něco o mně
Přiznám se, že při představě o napsání mého profilu mi nebylo zrovna do zpěvu. Nikdy jsem nebyl žádný spisovatel a čeština, na rozdíl třeba od matematiky, nepatřila k mým oblíbeným předmětům. Bohužel v životě nejsou jen oblíbené předměty a tak je třeba někdy dělat i věci ne zrovna příjemné. Kdybych měl napsat svůj životopis, bylo by to hrozně jednoduché. Od narození žiji v Božicích, po absolvování průmyslovky pracuji jako geodet. A to by mohlo být asi vše.
Samozřejmě, že tak jednoduché a jednotvárné to v mém životě není a nebylo.
Protože rád cestuji po naší vlasti, musím říct, že znám krásnější a vhodnější místa k životu než jsou Božice, ale vždycky po několika dnech se mi začalo stýskat a nejhezčí zážitek z každé dovolené pro mě byl pohled na náš klášter ze silnice při příjezdu domů.
K mému osobnímu životu mohu napsat: je mi 47 let, jsem ženatý a mám dvě děti. V Božicích jsem si postavil rodinný domek a za prací dojíždím do Znojma. Mezi mé záliby patří sport, příroda a zahrádkaření. V oblasti sportu působím již nějakou dobu jako předseda Tělovýchovné jednoty. Po skončení aktivní kariéry v kopané jsem se začal věnovat trénování mládeže, odkud jsem letos přešel k mužům. K mým oblíbeným sportům patří také volejbal, který je pro mě v současnosti nejlepším odreagováním od každodenních starostí. Kdybych měl napsat o svých politických názorech, nejlépe to vystihl náš bývalý děkan Boleslav Chroboczek v jednom z našich rozhovorů. Po vyslechnutí mých názorů mi řekl: "Pane Hala, vždyť vy jste liberál!" Přiznám se, v první chvíli jsem nevěděl, jestli se nemám urazit. Později jsem naznal, že měl - jako ve většině svých názorů - pravdu a že jsem doopravdy politicky liberální.
Nikdy jsem nebyl v žádné straně a i když jsem před rokem 1989 měl několik nabídek ke vstupu do tehdy jediné strany, zůstal jsem vždy neutrální. Toto mi však nikdy nebránilo vystoupit proti věcem, o kterých jsem měl jiný názor než ostatní.
Zastupitelem v Božicích jsem se stal poprvé v roce 1994 a od této doby jsem svůj mandát vždy obhájil. Od roku 2002 do roku 2006 jsem působil ve funkci místostarosty obce. Na začátku současného volebního období jsem neúspěšně kandidoval na funkci starosty. Protože mi nikdy nebyl lhostejný život v Božicích a rád bych přispěl k jeho rozvoji, budu se o tuto funkci v nadcházejících volbách opět ucházet.


Karel Hala

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.