znak Božic
 Co se děje...
Jak to bylo s povolebním vyjednáváním v roce 2006
Kdo sleduje současné povolební vyjednávání po krajských volbách, vytváření vládních koalic a personální obsazování krajských rad, vidí zcela jasně, že se na prvním místě ctí volební kandidátky (ať již stranické, tak i volební uskupení typu Starostové pro kraj nebo Doktoři). Jasní vítězové si diktují základní podmínky (zrušit poplatky v krajských nemocnicích, neprovést privatizaci krajských nemocnic) a pouštějí se do vyjednávání.
A jak to bylo právě před dvěma lety v Božicích po obecních volbách? Hned druhý den po volbách se docela jasně ukázalo, že vítězná kandidátka Nestraníci pro Božice (K. Hala, dr. Leisser, ing. Klíč a dr. Fila) byla mrtvě narozeným dítětem a předvolební „dvojče“ a druhá nejúspěšnější kandidátka Volba pro Božice (mgr. Nevrkla, J. Kudlička, ing. Leisser a J. Fojtíková) byla dr. Leisserem, ing. Klíčem a nakonec i dr. Filou. hozena nekompromisně přes palubu!
Měli jsme na vybranou: Buď se chytneme lana, které nám nabízeli, a budeme plně akceptovat jimi nadiktované podmínky, nebo se můžeme klidně „utopit“ v kalných vodách zákulisního božického politikaření. „Lano“ a prebendy jsme odmítli a v kalných vodách jsme se zatím neutopili. K pramalé radosti dosud vládnoucích.

Z cyklu Poločas rozpadu

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Připravuje Ladislav Nevrkla