znak Božic
 Co se děje...
Vánoční turnaj
Florbalisté týmu Fbc Božice se zúčastnili 19. 12. Vánočního turnaje v Břežanech. Tento turnaj byl pod záštitou ligy, které jsme součástí. Do Břežan nedorazily pouze týmy z ligy. Díky tomu bylo také toto předvánoční setkání zajímavější. Kromě toho se také hrálo o vánoční pohár.
Většina hráčů nejela sbírat body a vítězství za každou cenu. Hlavní cíl byl užít si florbalový den v přátelském duchu. Bohužel se našly týmy, kterým tato myšlenka unikla. Ostatní jsme si však florbalový svátek nenechali znepříjemnit. Na turnaj se nahlásily týmy: Florbal Šanov, Fbc Božice, Fbc Litrpůl, Tomáš Alt tým, Fbc Black Dogs, Mongolští pastevci.

Z různých důvodů se nás sešlo poměrně málo. Jako každý tým jsme si i my zahráli celkem pět zápasů. Mezi každým utkáním měli hráči možnost odpočívat při pohledu na hrající soupeře. K dispozici bylo také občerstvení.
Náš tým zahajoval hrací den se Šanovem. S tímto soupeřem jsme se znali už z našich florbalových začátků. Bohužel jsme soupeře nedokázali přehrát. Dalším protivníkem se nám stal tým Mongolští pastevci. Tento soupeř hrál velmi často za hranicí pravidel. I přes tvrdou hru se nám podařilo zvítězit. Oba soupeři nejsou členy tohoto ročníku ligy. S poměrně známými hráči jsme se setkali až ve třetím zápase. S Fbc Litrpůl jsme se, jak už s tímto soupeřem bývá zvykem, dostali do rychlého vedení. Bohužel jsme toto vedení opět neudrželi. I tento zápas jsme nakonec prohráli. Je to tedy výzva do dalších turnajů v lize. Musíme zapracovat na koncentraci během celé hry. Styl tohoto týmu však patří mezi nejlepší v lize.
Nálada se nám však spravila v zápase s Tomáš Alt tým. Tento tým, i díky možnosti střídat jednoho hráče, prohrál vysokým rozdílem. My jsme měli radost z hezkých kombinací a také z toho, že náš brankář vychytal nulu. Tu si za celý den opět zasloužil. Mnohými zákroky se mu podařilo vydobýt si uznání a potlesk soupeřů. Ostatní hráči si zaslouží také pochvalu. Někteří přišli dokonce se zdravotními problémy. Díky tomu jsme mohli vůbec nastoupit. I v přátelské atmosféře se také všichni snažili bojovat až do konce a předvedli kvalitní výkon. Uvědomili jsme si další chyby, které musíme před dalšími turnaji odstranit. Naší snahou je hrát pěkný kombinační florbal. To je také předsevzetí do nového roku a druhé poloviny ligy.
Do posledního zápasu dne jsme nastoupili s cílem nedovolit Fbc Black Dogs vyhrát všechny zápasy. To se nám však nepovedlo. Tým Fbc Black Dogs s pěti výhrami tedy obsadil první místo na turnaji. Další v pořadí byl Fbc Litrpůl. Třetí místo vybojoval Florbal Šanov. My jsme skončili čtvrtí. Týmy Tomáš Alt tým a Mongolští pastevci obsadily páté a šesté místo.
Tímto turnajem jsme ukončili naše florbalové počínaní v kalendářním roce 2009. Za celý tým bych chtěl poděkovat všem příznivcům našeho týmu. Doufáme, že se nám v následujícím roce bude dařit a všichni se na nás budou moci podívat v zápasech play off.

Veselé Vánoce a hodně štěstí do nového roku přejí hráči týmu Fbc Božice.


Miroslav Fojtík


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Nahoře zleva: Šperka, Procházka P., Fojtík, Novák, Kutlák, Dokulil, Zifčák a Veselý. Chybí: Sedlák.
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Zápas Fbc Božice - Florbal Šanov
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Zápas Fbc Božice - Florbal Šanov
Pro zvětšení klikněte na foto.