znak Božic
 Co se děje...
K věci: Když dva dělají totéž
..... nemusí to být vždy totéž. Toto rčení mě napadlo, když se mi o víkendu dostal do rukou Zpravodaj místní akční skupiny, prosinec 2009. Zajásal jsem nejdříve v domnění, že se jedná o Zpravodaj „naší“místní akční skupiny Znojemské vinařství. Byl jsem však již tradičně zklamán a velmi rychle jsem se musel vrátit „oběma nohama na zem“. Zmíněný Zpravodaj totiž vydává sousední MAS s názvem Živé pomezí Krumlovsko-Jevišovicko.
Přesto jsem nakonec se zájmem zalistoval celobarevnou tiskovinou a byl jsem docela příjemně překvapen množstvím zajímavých informací zde uvedených. Dozvěděl jsem se, co obsahuje strategický plán LEADER, jaké projekty se připravují, ... z našich aktivit, info z mikroregionů a třeba, co nabízí kalendář kulturních a společenských akcí. Uvnitř čísla jsem na straně 5 narazil na zprávy o realizovaných projektech 1.a 2. výzvy. A protože jsem na Dušičky kolem jednoho z nich jel a šel jsem si ho i zblízka prohlédnout, byl jsem zvědavý, co se o něm dozvím. Jedná se o oplocené hřiště s umělým povrchem SPURTAN pro míčové hry a připojené menší dětské hřiště s vybavením v areálu fotbalového hřiště, tělocvičny a letního kina v obci Hostim. Především kvalita oplocení a velmi zajímavé řešení branek na malou kopanou vsazených do oplocení je docela inspirativní pro nás v Božicích, neboť právě toto je na pořadu dne u našeho nového hřiště s umělým povrchem za školou. Celkové náklady na celé hostimské oplocené hřiště činí 1,8 mil. Kč, dotace z MAS pokryjí 1,4 mil. Kč.
Osobně mě hodně zaujal seriál, který se zde pravidelně nachází (jedná se již o 3. číslo Zpravodaje, který vychází v nákladu 10 500 výtisků a je distribuován zdarma) a který se jmenuje Památky našeho regionu. Jeho autory jsou manželé Grunovi z Petrovic, s nimiž jsem mimochodem též v kontaktu, kteří se v tomto čísle věnují kapličkám a zvoničkám. Je to vynikající čtení – poučné, zajímavé a inspirativní. Co mě však na tom těší nejvíce? Mj. to, že autorka Mgr. Eva Grunová je moje bývalá žákyně, je to bývalá občanka Božic, věnuje se historii, památkám a publicistice a je autorkou mnoha kvalitních místopisných i odborných prací. Určitě si zaslouží i „okénko“ v mém seriálu na www.probozice.wz.cz. Věřím, že již brzy!


Připravil: Ladislav Nevrkla


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.