znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Okresní soutěže míří do finiše
Okresní fotbalové soutěže pomalu ale jistě míří do finiše. Svou předposlední nedělní sérii má za sebou naše přípravka. A dlužno dodat, že poslední zápasy zastihly naše nejmladší fotbalisty v dobré formě.
Žáci a dorost zajedou příště ven a za 14 dní se s letošním ročníkem rozloučí na domácím božickém hřišti. A tak pouze muži mají před sebou ještě tři zápasy, bohužel doma sehrají už jenom po jednom zápase, a to ještě se soupeřem z jedné TJ: v neděli 7.6. se hraje zápas Božice A – Břežany A a v sobotu 13.6.se brány božického hřiště naposledy otevřou v utkání Božice B – Břežany B. To nejdůležitější utkání nás však čeká příští neděli 31.5., kdy naše „áčko“ zajíždí do Jezeřan. Věřím, že početný dav božických fanoušků vytvoří i v Jezeřanech příznivou bojovnou atmosféru a naše barvy na Krumlovsku zazáří!
Zápasy tohoto kola přinesly průměrný fotbal, hodně branek v sítích soupeřů a slušný bodový zisk našich fotbalových celků. Příjemně překvapili žáci, svůj úkol splnili muži z „áčka“ i dorostenci a nejhezčí byl asi tentokrát zápas mezi Božicemi B a Čejkovicemi.

Dorost – OP
Proměnili jsme, co se dalo
Božice – Šatov 5:1 (2:0)
Dorostenci nastoupili proti Šatovu s řadou okolnostmi vynucených změn v sestavě a první čtvrthodinku to bylo hodně znát. Pak jsme se však osmělili, trefili jsme břevno a v 27. minutě po výborně kopnutém rohu Tomášem Raušem náš pravidelný střelec Evžen Egner nezaváhal – vedli jsme 1:0. Uklidnili jsme, zpřesnili hru a náš tlak korunoval v 37. minutě Martin „Pitkin“ Pikart pohotovou přesnou střelou z otočky v malém vápně doprostřed odkryté soupeřovy svatyně a zajistil nám tak vedení 2:0. Hosté nás ohrožovali pouze střelami z dálky, ovšem dvakrát dali vyniknout i našemu gólmanovi Kubovi Benkovičovi – jednou šatovskou „jedůvku“ vytáhl prsty na břevno, podruhé na roh. Taky přímý kop, který Jiří Šenkeřík schytal v závěru 1. půle na solar plexus, nebyl zrovna příjemným zážitkem pro našeho hráče.
Ve druhém poločase nastoupil po delší pauze zaviněné zraněním Marian Vávra a podílel se na jedné z dalších branek. Hosté sice snížili na 2:1, měli i několik dalších šancí, ovšem branky stříleli pouze naši. Podruhé v zápase se trefil Evžen Egner a skóre na 5:1 završil střídající Broněk Horáček.
Základní sestava: Jakub Benkovič – Zdeněk Chrenovský, Jan Kašpárek, Antonín Těthal, David Šenkeřík – Jiří Šenkeřík, Petr Procházka, Filip Šperka, Evžen Egner – Tomáš Rauš, Martin Pikart.

IV. tř. sk. B
Čajkovjáci dostali nadílku
Božice B – 1. FC Čejkovice 4:0 (2:0)
Místní derby přilákalo do ochozů božického sportovního areálu početné obecenstvo. Domácí s několika posilami z „áčka“ chtěli dokázat, že dobré výkony v posledních zápasech nejsou náhodné a hosté z Čejkovic zase mysleli na dobrý výsledek, který by potvrdil jejich zlepšení v závěru jarní části soutěže.
Od úvodního hvizdu rozhodčího však bylo zjevné, že domácí neponechají nic náhodě a ambiciózního soupeře šetřit nebudou. Zápas byl divácky docela atraktivní a rychlý a i vítězové museli po zápase přiznat, že si tentokrát „sáhli až na dno“. Úvodní gól dal Michal „Majkl“ Himal. Mohl svůj střelecký profil ještě vylepšit, ale žádná jeho akce již nebyla proměněna v branku. Druhou a třetí branku přidali v pohodě hrající „áčkaři“ Jan Kudlička ml. a Tomáš Kudlička. V druhém poločase dirigoval božickou zálohu David Švejdík a útočné duo Jan Szabó – Michal Himal posílil „Dan“ (Do Xuan-truong), jehož „fotbalové“ kousky již tradičně pobavily diváky. Hostující kouč Karel Michalčík marně burcoval své svěřence ke zteči božické branky, čestný úspěch se však tentokrát nekonal. Naopak po jednom z útoků podtrhl konečný účet zápasu Jan Szabó. Průběh zápasu můžete shlédnout na připojeném videu.
Základní sestava: David Mareš – Zdeněk Svoboda, Martin Topolčan, Jiří Himal, Jiří Škrabal – Marek Zifčák, Jan Kudlička st. Jan Kudlička ml., Tomáš Kudlička, Jan Szabó – Michal Himal.
Zápas si můžete prohlédnout na připojeném videu.

Ženy
Remíza v improvizované sestavě
Bukovany – Božice 0:0 (0:0)
Se dvěma nedoléčenými zraněnými hráčkami a snad i s několika vyloučenými během zápasu dohrály božické fotbalistky svůj předposlední zápas. Zatím pořád vedou svou skupinu MSFD žen.

Přípravky – OP
Božice - Miroslav A 1:6. Gól dával Petr Tóth.
Božice - Moravský Krumlov 0:2

Žáci – OP
Druhé letošní vítězství
Božice – Šanov 1:0 (0:0)
K zápasu s horkým favoritem (Šanov byl před zápasem na 2. místě jenom díky horšímu skóre) jsme nastoupili bez respektu a vynutili jsme si dokonce mírnou územní převahu. Na hrotu pak číhal „vždy připravený“ Lukáš Svoboda a v brance výborný Jaroslav Bobek. Bojovali však i ostatní, žádný míč pro ně nebyl ztracený. Za všechny bych jmenoval Miroslava Krupicu, který doslova „vymazal“ nejnebezpečnějšího soupeřova útočníka.
Když už se zdálo, že se zaměříme na udržení přijatelného výsledku, dostal se k míči pohotový Lukáš Svoboda a nezadržitelně skóroval. Překvapení a rozhození hosté se už k ničemu podstatnému nezmohli a po druhém nevybíravém ataku našeho gólmana musel dokonce šanovský útočník předčasně pod sprchy. Božičtí hráči nadšeným výkonem těsné vítězství udrželi a zaslouženě se radovali ze svého letošního druhého vítězství.
Video ze zápasu bude přidáno v pondělí večer.

III. tř. sk. B
Goliáš nedal Davidovi šanci
Božice A – Trstěnice 5:0 (1:0)
V nejsilnější možné sestavě nastoupilo naše „áčko“ proti průměrnému nováčkovi soutěže. V prvním poločase stál proti božické jízdě val osmi až devíti udatných trstěnických bojovníků a tak jsme po zoufalém odstřelování jejich branky zajásali pouze jednou. To se v 26. minutě napřáhl k parádní přízemní střele David Švejdík a z 30 metrů nám zajistil vedení 1:0.
Zrovna když jsem se snažil udržovat pitný režim, tak odcentroval Radek Pavlíček tak přesně na hlavu Jaromíra Jandáska, že z toho byl druhý gól a Jarek se po dlouhé době mohl radovat. Pak jsme postupně vystřídali tři hráče, hra se oživila a postupně jsme přidali i další branky. Po centru Romana Šebely zavěsil do prázdné branky Petr Horký, za čtvrt hodinky přidal Tomáš Kudlička čtvrtý gól z penalty po faulu na Jana Kudličku ml. a dvě minuty na to vypálil Tomáš Polický, jehož střelu umístil do trstěnické branky Michal Himal! Jeho triumfální běh po vítězné brance připomínal radost Wayna Rooneyho v Lize mistrů.
Radost z vítězství jsme měli, ale zůstáváme rovnýma nohama na zemi: Náš nejvážnější soupeř Jezeřany rozstřílel Šanov B 4:0 a tak za týden se bude v Jezeřanech lámat chleba!
Pro božické fanoušky se chystá příjemné překvapení: Měl by pro ně být zdarma vypraven autobus. Podrobnosti budou oznámeny obecním rozhlasem, na plakátovacích plochách a taky na těchto stránkách. Tak zbystřete pozornost. Video ze zápasu bude přidáno v pondělí večer.