znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Božice na tahu
I tento víkend lze považovat za fotbalově úspěšný, třebaže nebyl bodově stoprocentní. Ale hezky po pořádku. V sobotu se představili dorostenci v Jaroslavicích a béčko si zajelo na bartolomějské hody do Břežan. Výsledek: padesát na padesát. V neděli ukázalo naše áčko, jaké jsou jeho letošní ambice a žáci si zahráli odložený přípravák s Dyjákovicemi.
Zde bych rád připomněl změnu v konání prvního mistrovského zápasu žáků: Zápas Prosiměřice – Božice se hraje v sobotu 30.08.-2008 ve 13 h v Prosiměřicích. Prosiměřičtí mají tuším hody a žáčci by se rádi ukázali nejen svým tátům, ale i mámám, dědečkům, babičkám – a vůbec celému příbuzenstvu. Tak doufám, že jim naši žáci předvedou, jak dobře se i letos hraje v Božicích žákovský fotbal. Jak nás informoval trenér Karel Hala, kádr je dostatečně široký (20 hráčů).

Muži – III. tř. sk. B
Čekali jsme, kdy to tam konečně spadne
Rakšice – Božice A 1:6 (0:0)

My, co jsme zápas neviděli, tomu ani nechceme věřit. Říkali však důvěryhodní očití svědci, že kdyby to bylo po 1. poločasu 10:0 pro Božice, tak bychom se ani nemohli divit! Jedna spálená šance za druhou však výsledek nedělá. Domácí s námi stíhali běhat a my jsme nic nevymysleli.
Do 2. půle jsme nastoupili s jinou taktikou a když ve 47. minutě rozvlnil Jarek Jandásek domácí síť poprvé, tak i starší domácí fandové uznale pokyvovali hlavami. Během následujících deseti minut jsme pak domácím ukázali, jak se to má dělat. Nejdříve nejhezčí brankou zápasu zvýšil Tomáš Kudlička na 2:0 a poté David Švejdík uklidnil naše barvy gólem na 3:0. Do konce zápasu se pak ještě trefili domácí – snížili 1:3, ale zbývající góly si připsali naši: na 4:1 zvyšoval Lukáš Dítě a stejný hráč přidal i branku na 5:1. Poslední slovo měl opět Jaromír Jandásek – Božice zvítězily přesvědčivě 6:1. Realizační tým zářil i tentokrát spokojeností. Jenom těch zmařených vyložených šancí bylo prý tentokrát až příliš ...

Muži IV. tř. sk. B
Vedoucímu mužstva hrozil srdeční kolaps
Břežany B – Božice B 1:3 (1:0)

V prvním poločase byli domácí docela dobří a tak i vedli 1:0. Během přestávky však promluvil vedoucí mužstva a tentokrát i trenér v jedné osobě Milan Šperka svým svěřencům do duše – a vyplatilo se.
„Stařík“ Jan Kudlička st. rozběhal svoje mladší spoluhráče a ti se taky nakonec i několikrát trefili do soupeřovy branky. Nejdříve vyrovnal na 1:1 Marek Zifčák a poté zvyšoval na 2:1 a posléze na 3:1 Petr „Vraťa Lokvenc“ Michalec . Stejný hráč však měl na kopačkách ještě další šance a zvláště jeho „taneční kreace“ přivodily infarktové stavy kouče Milana Šperky. V brance „zaskočil“ poprvé v životě Slávek Šperka a podařilo se mu „vytáhnout“ i jednu jasnou „šibenici“. Díky spolehlivé záloze i obraně nakonec ani moc práce neměl.

Dorost
Hráli jsme výborně, domácí stříleli góly
Jaroslavice – Božice 3:2 (1:1)

Se zbytečnými obavami jsme jeli do Jaroslavic. Po celý zápas byli naši lepší, bohužel všechny tři body zůstaly v Jaroslavicích. Domácí využili stoprocentně svého vysokého útočníka, který naší obraně dvakrát utekl – a bylo vymalováno. Navíc si ještě v 1. poločase obnovil zranění Jakub Zifčák a musel být vystřídán.
Domácí šli do vedení 1:0. Na 1:1 vyrovnával ještě v první půli Jan Kašpárek. Ve 2. poločase nám domácí „odskočili“ na 3:1 díky pohotovému vysokému útočníkovi, a tak David Šenkeřík už jen snižoval na konečných 3:2.
Nezasloužená výhra domácích, ale to je tak všechno, co s tím můžeme udělat.

Žáci – přípravný zápas
Žáci si s chutí zastříleli
Božice – Dyjákovice 4:1 (2:0)

Poslední příprava před ostrým startem ukázala, že ani letos bychom na tom nemuseli být v okresním přeboru špatně.
Branky dali: Čížek – 2, Urban a L.Svoboda po jedné.