znak Božic
 Co se děje...
První turnaj florbalistů FbC Božice
Florbalisté týmu FbC Božice odehráli v sobotu 19. září 2009 svůj první turnaj v rámci ZNOJEMSKÉ AMATÉRSKÉ FLORBALOVÉ LIGY. Turnaj byl odehrán v tělocvičnách na SOŠ Uhelná.
Za Božice nastoupil: Fojtík Miroslav (U), Dokulil Ondřej (O), Horák Stanislav (U), Procházka Petr (U), Procházka Vladislav (U), Sedlák Bronislav (O), Šmahaj Jiří (O), Šperka Filip (U), Vítek David (O), Weiss František (U), Zifčák Jakub (U) a Veselý Jakub (G).

Po oficiálním zahájení ligy se ihned začali odehrávat boje o pořadí ve skupinách. V prvním zápase se náš tým utkal s týmem FbC Blackhawks. Byl to první zápas turnaje a zároveň celé ligy. Během něj jsme měli blíže k vítězství. Několik neproměněných šancí však zapříčinilo konečný stav 4:4. Výsledek je na zahajující zápas sice uspokojivý, ale bod, který jsme remízou ztratili, se ukázal v celkovém pořadí týmů ve skupině jako rozhodující.
Ve druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Fbc Bar U Slimáka. Hned od začátku se soupeř dostal do vedení 3:0. Průběh zápasu nenaznačoval výsledek, za který bychom se nemuseli stydět. Nenechali jsme se však zaskočit a třemi góly se na soupeře dotáhli. Tento okamžik byl také největším pozitivem zápasu. Ukázalo se, že jsme schopni otočit vývoj zápasu, který nám není příliš nakloněn. Ukořistili jsme tedy další bod za remízu 3:3.
V posledním zápase o umístění ve skupině jsme bohužel podlehli týmu Fbc Black Dogs 4:6. Skončili jsme tedy ve skupině A na třetím místě. V zápase však měl hlavní roli rozhodčí. Několik nepotrestaných faulů umožnilo soupeři získat převahu.
Ve čtvrtfinálových bojích jsme potkali druhý tým skupiny B. Vítězství by nás posunulo mezi čtyři nejlepší týmy turnaje, a tak zajistilo důležité body pro celkové umístění v lize. Zápas byl vyrovnaný a odehrál se ve vysokém tempu. Oba týmy se dostaly do mnoha gólových šancí. Od počátku jsme se ujali vedení a to si po celou dobu snažili udržet. Soupeři bohužel ukázali, že se s nepříznivým výsledkem umí také poprat. Před koncem hrací doby, kdy jsme již věřili v naše vítězství, hráči protějšího týmu zápas otočili a vyhráli. FbC Božice : Guanyadors - 3:4. Tento tým se nakonec stal vítězem celého turnaje, když ve finále porazil ZnojemskýSeznam.cz v poměru 5:2.

Celkové pořadí týmů po prvním turnaji


Po prvním turnaji jsme se tedy umístili na průběžném pátém místě. Se všemi soupeři jsme vedli vyrovnaný boj. Výkon brankáře (během celého turnaje nás držel ve hře díky výborným zákrokům), obránců a útočníků je dobrým příslibem pro další zápasy v lize.


Tímto bych chtěl poděkovat všem hráčům za jejich výkon a bojovnost. Za celý tým také děkuji všem, kteří nám umožnili, abychom se prvního turnaje zúčastnili. Více informací o našem týmu a florbalových začátcích v Božicích zveřejníme postupně a též v dalších sdělovacích prostředcích.

Informace o lize a následujících turnajích je možné zjistit na http://zafl.ic.cz/ a v týdeníku Znojemsko.
Miroslav Fojtík


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky