znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Sahali jsme po třech, přivezli jsme jeden
Nejsledovanějším zápasem tohoto víkendu byl bezesporu souboj tonoucího Šanova s naším ambiciózním „áčkem“ v utkání okresního přeboru. Jak to dopadlo a jak to viděli ti, kteří zápas sledovali z hlediště si přečtěte v komentáři o pár řádků níže. „B“ tým měl v nedělním utkání co odčiňovat. Poslední nepovedené zápasy totiž nahlodaly samotnou základnu mužstva. Dorostenci pokračovali ve vítězném tažení a udržují si v tabulce nejen vedoucí pozici, ale i solidní náskok (v tuto chvíli možná i deseti bodů). Plný bodový mzisk berou tento týden i žáci a přípravka.

OP: Šanov – Božice 2:2 (0:1)
So 24.4.2010 16:00, HR: Šrámek, AR: Vomela, Ďurko, delegát: Tesařík Již před začátkem zápasu bylo jasné, že v tomto souboji půjde o hodně a že se zde sešlo několik faktorů, které průběh utkání nepochybně ovlivní. Zkušení domácí, kteří ještě před několika lety hráli v krajské I.A třídě, se potácí na chvostu tabulky a jsou v přímém ohrožení sestupem do ještě nižší soutěže. V našem mužstvu nastoupila řada hráčů, kteří v Šanově strávili část své fotbalové kariéry a samozřejmě, že se chtěli domácímu publiku ukázat. Nejtěžší to měl v tomto směru náš gólman Jaroslav Lukáč, ale i Roman Šebela, František Hofman nebo Radek Pavlíček. Utkání měl být přítomen delegát OFS, což je vždycky zvýšená psychická zátěž pro hlavního sudího. A domácí publikum zčásti notně posilněné tekutým mokem, který potom vypouští z úst páchnoucí výrazy. Nakonec se k těmto faktorům přidal i jeden domácí hráč, který se po skončení zápasu (za zády rozhodčího) zachoval víc než nesportovně vůči jednomu z našich hráčů a ve svých nesportovních výlevech chtěl pokračovat i při odchodu do kabin. Naštěstí všechny emoce nakonec utichly a odjížděli jsme z nádherného sportovního areálu v Šanově s přátelským rozloučením. A propos: Celý sportovní komplex je doopravdy hezký, účelně řešený (všechna sportoviště v jednom bloku, ne jako u nás cik cak), ale na fotbalovém stánku je patrná opotřebovanost – třeba na lavičkách pro diváky – i nedokončenost stavebních úprav. Co mě však zarazilo nejvíc, že zde nemají (vzhledem k nedávné účasti v krajských soutěžích) světelnou časomíru!
Vlastní utkání bylo tvrdým soubojem o každý míč a po skončení zápasu jsme se všichni shodli na tom, že to byl kvalitní, divácky atraktivní zápas, s góly i řadou pěkných šancí a že dělba bodů je tentokrát zasloužená. A to i přesto, že jsme v 60. minutě vedli už 0:2! Úspěšnými střelci byli František Hofman a Tomáš Polický. Obě branky byly ukázkové. Hofmanova dělovka v 33.minutě nás nesmírně povzbudila, Polického hlavička po rohovém kopu byla rovněž lahůdkou pro fotbalové fajnšmekry. Škoda, že jenom do boční sítě zamířila střela Františka Hofmana po centru dobře hrajícího Jana Kudličky nebo nedotaženého sóla Petra Horkého. Tlak domácích ve druhém poločase byl však místy drtivý a naše zadní řady se pořádně zapotily. I po zápase se diskutovalo o první kontaktní brance Šanova, která padla z přímého kopu. Pokud jsem ji zachytil na video, uvidíme, jak to bylo. Byla to škoda, protože tlak domácích v té době již pomalu opadával a kdybychom neinkasovali, byla zde cesta k plnému bodovému zisku. Vyrovnání přišlo 5 minut před koncem. Naši hráči opět v pozměněné sestavě (hlavně ve složení zadních řad) podali obětavý výkon, zaskvěl se brankář Jaroslav Lukáč a asi nejlepší náš hráč, bojovný František Hofman, který nastoupil po delší pauze. Tentokrát se blýskl i obránce Aleš Žák a k velmi dobrému výkonu se rozehrál Roman Šebela. Osobně vnímám jako náš současný pilíř číslo jedna Jaromíra Jandáska a je jen otázkou, jak ještě lépe využít jeho hlavičkářské schopnosti, především při našich rohových kopech. Po dlouhé době nastoupil – tentokrát v obraně – i Radek Pavlíček, pro něhož je tato sezóna poslední v božickém dresu.
Nelehkou roli měl v tomto vypjatém utkání i hlavní rozhodčí Antonín Šrámek. Na jeho hlavu se snášely hromy blesky hráčů domácích i našich a stejnou měrou i z řad fanoušků. Budeme-li však hodnotit jeho výkon z odstupu, zdůraznil bych to nejpodstatnější: nenechal se vtáhnout do víru vášní a „nezařízl“ ani nás, ani domácí. Početný houf božických fanoušků přijel po vlastní ose, a tak jsme tentokrát ani nevyužili autobusové přepravy, která byla pro tento zápas zajištěná. Zdá se, že naši příznivci jsou ochotni podpořit naše hráče kdykoli a jakkoli.
Sestava: Jaroslav Lukáč – Roman Šebela (zást.K), Radek Pavlíček, Jaromír Jandásek, Aleš Žák – David Švejdík, Tomáš Polický, Jan Kudlička, Petr Horký-K (Tomáš Rauš) – František Hofman, Lukáš Dítě. Trenér a vedoucí mužstva Karel Kučera.

IV.C: Božice B - Jaroslavice B 4:1 (3:1)
Ne 25.4.2010 16:00 HR: Gottlieb
Očekávaný tuhý souboj o body se odehrával snad první čtvrthodinu. Hosté se dostali do vedení ve 2.minutě, když náš oslněný gólman nedosáhl na střelu jaroslavického útočníka. V 16.minutě proměnil David Švejdík penaltu nařízenou za ruku ve vápně. Když pak Jiří Himal v 29.minutě z přímého kopu posunul náš tým do vedení, bylo o utkání rozhodnuto. Ještě do poločasu zvýšil ve 44.minutě Jaromír Jandásek hlavou na 3:1. Konečný účet zápasu podtrhl ve 49.minutě svou druhou brankou David Švejdík. Měli jsme pak ještě několik příležitostí, stejně jako občas zahrozili i hosté, blýskl se i náš gólman David Mareš. Úmorné vedro postupně vysávalo ze všech hráčů poslední zbytky sil, nevolnost postihla i hlavního sudího Gottlieba. Téměř stovka spokojených diváků odcházela tentokrát ve velmi dobré náladě. Možná se vzpamatoval i asistent rozhodčího z Jaroslavic, který na sebe upozornil hlavně v první půli řadou nepřesných verdiktů.
Sestava: David Mareš – Zdeněk Svoboda, Jiří Himal(K), Martin Topolčan , Miroslav Bětík – Tomáš rauš, Jan Kudlička (Petr Horký), David Švejdík, Luboš Ralenovský - Jaromír Jandásek, Michal Himal (Martin Vařeka).

OS.B dorostu: Božice - Jezeřany 3:1 (2:1)
So 24.4.2010 13:15 HR: Fráňa
Hostům z Jezeřan šlo o body, neboť by se rádi udrželi v kontaktu se špičkou. Taky již ve 3.minutě využily svou první šanci a pěknou střelou zprava k naší levé tyči se ujali vedení 0:1. Naše „mašina“ se tradičně rozehrávala pomaleji. Jejím hnacím motorem byl tentokrát uzdravený stoper Patrik Šotkovský. On to byl, kdo ve 14.minutě „potáhl“ naši útočnou akci a vyslal první pořádnou střelu na hostujícího gólmana. Pár minut na to se do dobré šance po našem rohovém kopu dostala nová akvizice našeho týmu Lukáš Musil z Mackovic. Zcela nečekaná pro všechny (i pro mě s přístrojem) byla dlouhonosná střela Patrika Šotkovského ve 27.minutě vyslaná až z hloubi našeho pole. Jezeřanský brankář míč podcenil a ten skončil – jako správná „haluz“ – k překvapení všech v brance. Bylo vyrovnáno a od té chvíle už jsme nepochybovali, že se zápas otáčí v náš prospěch. Náš tlak korunoval ve 43.minutě vedoucí brankou náš tradiční střelec Tomáš Rauš. Po skrumáži před brankou se k němu dostal odražený míč, který Tomáš neomylně usměrnil tam, kam patří. Pěknou hlavičkou se v 54.minutě připomněl Marian Vávra. Asi nejhezčím momentem zápasu byla individuální akce Patrika Šotkovského, po které se otřáslo břevno soupeřovy branky. Škoda. Tato akce i Patrik si zasloužili gól. Naše vítězství pojistil v 80.minutě po hezké akci náš nejlepší hráč David Mlčúch.
Sestava: Kuba Benkovič – Zdeněk Chrenovský, Patrik Šotkovský, Tonda Těthal, Broněk Horáček (Petr Griebaum) – Lukáš Musil (Pavel Šulan), Marian Vávra (Mira Gabrhel), David Mlčúch, Filip Šperka – Kuba Zifčák, Tomáš Rauš. Trenér Tomáš Rauš st.

OP žáků: Hatě - Božice
Ne 25.4.2010 10:15, HR: Krula
K dnešnímu mistrovskému zápasu jsme si zajeli na hřiště v Dyjákovičkách. Hráli jsme proti celku z konce tabulky FK Hatě. Roli favorita jsme zvládli a porazili soupeře 3 : 1. Naše branky dali Vojta Bačo, Petr Krupica a Ruda Čížek. Do zápasu jsme vstoupili s omlazenou sestavou a tak si celý zápas zachytal Matěj Zifčák. Příští týden hrajeme v neděli doma s celkem Prosiměřic, který vede tabulku okrasního přeboru.