znak Božic
 Co se děje...
Jaké závěry vyvodí Božičtí
Nedávno jsem upozorňoval na materiál, který zpracovávám z regionálního tisku. Přestože od jeho zveřejnění uplynulo skoro 50 let, je v Božicích stále aktuální a je důkazem, že naše současné problémy si mohou podat s těmi minulými ruku.

Tak tedy rok 1959: „Jaké závěry vyvodí Božičtí“
„Nedá se říct, že by v Božicích věnovala družstva projednávání III. sjezdového materiálu příliš velkou pozornost. Že by nebylo o čem jednat? Tomu nevěří ani sami Božičtí.
Vždyť to s rozvojem kultury v Božicích není právě nejlepší. Je pravda. Sehraje se tam občas pěkné divadlo, hraje tam kino a je tam dosti velká lidová knihovna (navštěvovaná hlavně žactvem) – To bude zhruba všechno.“

Tato slova byla otištěna ve vesnických novinách mikulovského okresu PALAVA v č. 5 ze dne 30. ledna 1959.

Přepišme to do dnešních dnů.

Rok 2008: Jaké závěry vyvodí Božičtí
Nedá se říct, že by se v Božicích věnovala .......... příliš velká pozornost. Že by nebylo o čem jednat? Tomu nevěří ani sami Božičtí.
Vždyť to s rozvojem ............. v Božicích není právě nejlepší. Je pravda. Sehraje se tam občas „pěkné divadlo“ (třeba jednou za čtyři roky při komunálních volbách), hrají tam s námi „kino“ a je tam dosti velká obecní knihovna (kým navštěvovaná hlavně, to nevím). Pak je tady nový bazén s doprovodnými službami, hezký rybník a nádherný sportovní areál (krosová dráha již je minulostí). – To bude zhruba všechno. Cukrárna tady (zatím - tloustli bychom, vážení přátelé! - naštěstí) není. Až někdy jindy. A solární elektrárna? Uvidíme, čím budeme na zastupitelstvu překvapeni.

Ladislav Nevrkla

Sledujte i nadále pravidelně www.probozice.wz.cz