znak Božic
 Co se děje...
Sarajevský atentát!
   Při nedávné diskuzi s jedním bývalým božickým občanem jsem dostal "ťafku", která mě doopravdy dostala!
    Prý je lepší, když je rada obce jednobarevná, než aby tam byla opozice a hlasování končilo třeba 3:2. A proto prý je přece dobře, že v Božicích máme teď takovou jednobarevnou radnici a nám, že je dobře v opozici!
    Zůstal jako opařený, když zjistil, že se část dnešních radních v čele se současným starostou "vyvezla" do vedení obce "na zádech" volební strany, která měla svůj volební program i cíl docela odlišný! A navíc - současný starosta "porazil" v přímém volebním souboji o post starosty obce lídra své vlastní volební strany!! A to především blokem hlasů zastupitelů zvolených za všechny ostatní strany, hlasem svých věrných a také hlasem svým!!! Václav Klaus označil před 10 lety takové jednání "sarajevským atentátem" (rozumějte: zrada přišla od těch, kterým věřil a od kterých to nečekal)!!! Tak jako naše volební strany Volba pro Božice a Nestraníci pro Božice.


P.S. Ve čtvrtek 28.6. uplyne již 93 let od skutečného sarajevského atentátu, při němž sedmi kulemi atentátníka zahynul arcivévoda František Ferdinand d´Este, následník rakousko-uherského trůnu, trůnu krále českého i hodnosti markraběte moravského ... Atentátník tenkrát po zásluze skončil v cele známé terezínské pevnosti.
Mgr. Ladislav Nevrkla