znak Božic
 Co se děje...
Kšefty s pozemky
Ať chceme nebo nechceme, božický a křídlovický katastr leží v oblasti, která patří k tomu malému procentu pozemků v celé České republice s nejvyšším ročním úhrnem doby trvání slunečního svitu. Tedy řečeno zcela bez obalu: Jsou zde nejideálnější pozemky pro výstavbu solárních elektráren. Zvláště pak jižní svahy, které přitahují sluneční záření – třeba pod božickými terasami!?
Co to znamená v praxi je nabíledni: Jedná se o ceny pozemků! Dobrodruzi a kšeftaři všech odstínů a barev skupují za současné nízké ceny lukrativní pozemky, aby je pak nabídly společnostem, které se zabývají výstavbou solárních elektráren, za několikanásobně vyšší cenu. Že to jde ruku v ruce s možnostmi korupce, napadne pak určitě úplně každého.
Jsem doopravdy upřímně zvědav, jak si v Božicích povedeme. Zatím se rada obce postavila velmi razantně proti výstavbě solární elektrárny na bývalé autodráze. Co ale bude příště? Vzpomeňme jen mnoha kotrmelců kolem pozemků u Donáta, naproti novostavbám. Nebýt „vzbouření na vsi“ , tak by tam už v současné době solární elektrárny stály! Taková je syrová realita.

Ladislav Nevrkla


K tématu též na http://znojemsky.denik.cz/podnikani/misto-obili-rostou--solarni-clanky20080622.html