znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Souboj u El Diablo
Jako na Divokém Západě jsme si připadali během sobotního odpoledního zápasu IV. tř. sk. B mezi božickým „béčkem“ a dosud vedoucím mužstvem Troskotovic. Hostů se do Božic sjelo jenom deset (že by se v obci starosty M. Ordoše, jehož syn to válí v 1. Gambrinus lize, přestali rodit fotbalisti?), a tak to v prvních minutách vypadalo jako v úvodních scénách známých westernů. Nutno dodat, že čím víc padalo branek, tím mizernější to byla podívána. Ovšem na druhou stranu: Vydrželi jsme všichni až do konce zápasu, abychom viděli, jak to dopadne! To dorostenci ukázali, že na jaře patří do absolutní okresní špičky a tak i největší favorit soutěže v Božicích narazil a ztratil cenný bod. Žáci celý poločas úspěšně vzdorovali favorizovanému soupeři, nakonec odešli poraženi po dvou smolných brankách.
První bod v soutěži vybojovala přípravka v zápase s Prosiměřicemi. Klukům blahopřejeme a až budou hrát doma, tak je čeká drobná odměna. Pro úspěšné střelce tuplovaná!
A nejlepší (a taky nejdůležitější) nakonec. Naši muži si v zápase trojky poradili bez problémů s béčkem Olbramovic. Sice až napotřetí se jim podařilo proměnit penaltu, ale na tom to tentokrát neviselo. Jako fanoušci jsme ocenili chuť dát gól ze hry i vhodné střídání.

Muži – III. tř. sk. B
Božice A – Olbramovice B 5:0 (1:0)

Po nečekané ztrátě bodů v minulém kole si vedoucí celek soutěže nemohl dovolit další blamáž. Navíc se soupeřem, který se pohybuje ve středu tabulky a k zápasu nemohl (?) přijet nijak výrazně posílen.
Naši nastoupili (až na chybějícího Radka Pavlíčka) v nejsilnější sestavě a kvalitní byla i střídačka. Už v 6. minutě jsme dostali příležitost ke skórování v podobě penalty, ale střelu Lukáše Dítěte brankář Olbramovic vyrazil. Za chvíli na to jsme se však už radovali. Pohotový Jan Kudlička vymetl pravý růžek hostující branky a vedli jsme 1:0. Přišly i další šance – Jarek Jandásek, Petr Horký, 2x David Švejdík. Ve 28. minutě přišla druhá (docela přísně nařízená) penalta. Exekutor Jaromír Jandásek však přestřelil. Neujaly se ani další šance J. Jandáska a J. Kudličky.
Druhý poločas zahájil sólem Petr Horký, míč však skončil na tyči. V 55. minutě zakončil Lukáš Dítě pěknou akci Jana Kudličky a Jary Jandáska a tak jsme vedli 2:0. Minutu na to po obdobné akci Jaromíra Jandáska zakončoval opět Lukáš Dítě – vedli jsme už 3:0. Na hřiště postupně přišli náhradníci a náš tlak gradoval. Třetí penaltu v pořadí proměnil přízemní střelou Tomáš Polický. Běžela 71. minuta a Božice vedly jasně 4:0. V závěru se několikrát blýskl i náš gólman Jaroslav Lukáč. Tečku za utkáním udělal Tomáš Polický: Jen tak vystřelil a hostujícímu brankářovi se míč propletl mezi nohama. Zvítězili jsme výrazně a zaslouženě 5:0. Po vítězství jsme se vypravili víte kam! Podívat se na hokejový zápas Slovensko – Bělorusko, samozřejmě.
Sestava: Jaroslav Lukáč – Zbyněk Horký, David Švestka, Roman Šebela, Svatopluk Nevěčný - Petr Horký (Michal Topolčan), Tomáš Polický, Jan Kudlička (Patrik Šotkovský), David Švejdík - Jaromír Jandásek (Jan Szabó) a Lukáš Dítě.

Muži – IV. tř. sk. B
Božice B – Troskotovice 7:4 (5:2)

Než jsme se stačili „usadit“ na svým místech, přišel první útok Božic a Jan Szabó se poprvé zapsal do listiny střelců. S Tomášem Polickým a Jaromírem Jandáskem v základní sestavě jsme se během půl hodiny trefili ještě 4x a vypadalo to na hotovou divokou střelnici! S jídlem roste chuť a zdálo se, že téměř každý božický hráč by si rád dal svou branku. Kromě gólmana se dozadu stáhl pouze Jan Kudlička st., aby se snažil bránit nejhoršímu. A to taky přišlo. Desítka zkušených hostujících hráčů zjistila, že jsou zadní řady Božic zcela otevřené a pak udeřili. Jednou, dvakrát, třikrát, čtyřikrát – no, nevěřili jsme vlastním očím! To už hezkou chvíli běžel druhý poločas a výsledek začal být na vážkách. Naštěstí přišel uklidňující gól Michala Himala a pojistka pohotového střelce Jana Szabóa, který tak dovršil svůj dnešní hattrick. Že jsme se ale zapotili, chlapi! A taky možná i svazový delegát V. Vodák. Ten však nejspíš z výkonu mladého nezkušeného rozhodčího.
Branky: 1:0 Jan Szabó, 2:0 Jaromír Jandásek, 3:0 Tomáš Polický, 4:0 Jan Szabó, 5:0 Jaromír Jandásek, 5:1, 5:2, 5:3, 5:4, 6:4 Michal Himal, 7:4 Jan Szabó.

Dorost „A“
Božice - IE Znojmo A 1:1 (0:1)

Suverénní vedoucí celek ze Znojma si do Božic přijel pro tři body. Znojemští se však velmi záhy přesvědčily, že z Božic se dneska body jen tak nevozí. Do základní sestavy našich dorostenců se po delší době vrátil Jakub Zifčák a nutno dodat, že ho bylo hodně vidět. Byl důrazný a ve spolupráci s Tomášem Raušem, Evženem Egnerem, Janem Kašpárkem a dalšími se zasloužil o to, že jsme nakonec vybojovali cenný bod. Taky zadní řady v čele s výborným gólmanem Kubou Benkovičem a stoperem Patrikem Šotkovským si se soupeřovými útoky věděly rady.
Do vedení šli hosté ve 28. minutě po sporně nařízené penaltě. Našimi dorostenci to však neotřáslo, hráli svou hru, radost pohledět. K vyrovnání došlo v 65. minutě zápasu. Petr Procházka přesně rozehrál standardní situaci na Mariana Vávru, ten poslal míč na milimetr přesně do uličky mezi hráči na nohu nabíhajícího Kuby Zifčáka – a ten nezaváhal. Do konce zápasu jsme měli ještě další šance – P. Šotkovský, T. Rauš, M. Vávra a znovu J. Zifčák - ale výsledek se již nezměnil. Můžeme však konstatovat, že body ztratili namistrovaní Znojmáci.

Žáci OP
Božice – Přímětice 0:2 (0:0)

Papírově byl zápas jasný, neboť se střetl poslední (Božice) s prvním (Přímětice). A tak jsme čekali, jakou taktiku soupeř zvolí, aby si zajistil co nejrychleji co nejvyšší vítězství. I když hráli Přímětičtí po větru, nedali nám v 1. půlce ani jednu branku. Bohužel hned v úvodu 2. půle se míč nešťastně zakutálel k brankové čáře a protože všichni naši přestali hrát, tak rozhodčí odpískal gól. Vítězství si hosté pojistili 20 minut před koncem, ovšem branka to byla opět z galerie smůlovatých. Gólman Vojta Bačo však odvrátil nejméně 6 velkých příležitostí hostů. Přes porážku lze říct, že jsme nezklamali a bojovali až do konce. Výborný byl především Broněk Horáček.

Přípravka
Turnaj v Prosiměřicích přinesl našim nejmladším fotbalistům první bod v soutěži.

Božice – Tasovice 0:5

Božice – Prosiměřice 3:3

Bojovný výkon slavil úspěch, Robin Šotkovský v brance zachránil, co se dalo a konečně se probudili naši střelci. A to prý měl Jirka Čada ještě další šance. O branky se podělili Adam Vařeka, Tomáš Tóth a Jiří Čada.