znak Božic
 Co se děje...
Florbalová sezona 2009/2010 za námi
Během posledních týdnů bylo florbalové dění ve znamení posledního turnaje základní části, napínavých utkání v play off, ukončení letošní sezony a plánů na sezonu příští.
V tomto článku bych rád o všech těchto věcech informoval i ostatní zájemce o tento sport.

Před posledním turnajem této sezony jsme věděli, že nemáme moc šancí na postup mezi šest nejlepších. Chtěli jsme nicméně tento turnaj odehrát se ctí. Desátého turnaje se zúčastnili všichni, kteří jen trošku mohli. Naším cílem bylo dobře si zahrát a popřípadě zabojovat alespoň o sedmou příčku.
V prvním zápase ve skupině jsme se střetli s týmem, na který jsme neztráceli příliš bodů. Toto mužstvo se nám také dařilo celkem často během sezony porážet. Bohužel nám soupeři svojí hrou chtěli klidný průběh závěrečného turnaje pokazit. Fbc Božice - Fbc Blackhawks 6:8. Zasloužené vítězství pro Fbc Blackhawks. Za tento výsledek můžeme poděkovat našim chybám a velmi pomalé hře. Po zápase jsme byli trošku zaskočení, ale pochopili jsme, že až takto klidně v příštích zápasech hrát nemůžeme. Další utkání bylo odehrané s týmem Fbc Bar U Slimáka. Tito florbalisté zaujímali v danou chvíli páté místo v tabulce. Uvědomili jsme si naštěstí včas, že se s velkou pravděpodobností jedná o náš poslední turnaj. Velmi silný tlak v útočné řadě a v obraně, vybojovávání každého ztraceného míčku, spousta vytvořených šancí a vynikající práce naší brankařské jedničky nám umožnily zápas ovládnout a dotáhnout ho do vítězného konce za stavu 6:1. Po dlouhé době nám vyšla skoro každá akce. Poslední utkání skupiny se proti nám postavil druhý tým v průběžném pořadí. Několik minut hra nasvědčovala tomu, že bychom v tuto sobotu mohli ukořistit další cenný skalp. ZnojemskySeznam.cz nás ale přesvědčil, že právem bojuje o příčky nejvyšší. Fbc Božice - ZnojemskySeznam.cz 3:5. Bohužel naše výsledky nebyly nijak oslnivé. Celý tým však chtěl ve čtvrtfinálovém zápase nechat vše. Výsledky turnajového dne nám přidělily jako soupeře florbalisty z Guanyadors. Velmi bojovný, někdy až za hranicí pravidel hrající, třetí tým ligy. V minulém střetnutí nám jejich první útočná řada dokázala vstřelit 5 gólů. Bez jakéhokoli strachu jsme do zápasu vstoupili s tím, že chceme po druhé projít přes čtvrtfinále a zahrát si další dva zápasy. Naše snaha byla vidět, avšak výsledek jí na začátku první půlky neodpovídal. Po několika střídání byl stav 1:2. Ke konci první půle dokázal náš útok během jednoho střídání otočit na stav 4:2. To náš tým neuvěřitelně povzbudilo k dalšímu výkonu. Při vlastním oslabení jsme dokázali vstřelit další dva góly. Slova našeho hráče po vstřelených gólech v oslabení 3 na 4: „Na hru ve třech jsme totiž z božické tělocvičny zvyklí… (smích)“ Bohužel s přibývajícími góly soupeř nedokázal udržet nervy na uzdě a předvedl několik zákeřných faulů. Protivníkův obávaný útok se nám podařilo ubránit a po skvělé práci celého týmu jsme konečně prošli přes čtvrtfinále vítězstvím 7:4.
Pauzu mezi boji o medaile v tomto turnaji jsme všichni využili odpočinkem. Jak je možné také vidět na fotografiích níže. Semifinále jsme sehráli s vedoucím týmem ligy. Po předchozím úspěchu jsme si věřili i na něj. Dlouho jsme s hráči Fbc Black Dogs drželi vyrovnanou partii. Soupeři se dlouho nedostali do vedení, což nebývá u tohoto týmu zvykem. Když se jim podařilo vstřelit vedoucí gól, vyrovnali jsme. Čtvrtfinálové utkání nás ale bohužel stálo spoustu sil. Nedokázali jsme odolat závěrečnému tlaku a podlehli 2:4. Náš předvedený výkon patřil k velmi povedeným. To, že nejsme zvyklí na další dva zápasy během turnaje, se na nás během těchto soubojů také projevilo. Bitvu o třetí místo jsme svedli se známým soupeřem ze skupiny. Bohužel se nám odveta nepovedla tak, jak bychom si přáli. Fbc Božice - ZnojemskySeznam.cz 3:6. Medaile se nám vybojovat nepodařila, ale dokázali jsme postoupit přes čtvrtfinále, zabojovali jsme jako tým a předvedli hezký florbal. Myslím si, že za daných okolností velmi kvalitní výkon a celý turnaj.

Povedlo se nám projít turnajem tak, jak bylo potřeba procházet turnaji během celé sezony. Alespoň jeden vyhraný zápas ve skupině a získání důležitých bodů za výhru ve čtvrtfinále. Toto byl klíč k úspěchu. Našemu týmu se několikrát sice podařilo vyhrát skupinu, ale nepostoupil mezi čtyři nejlepší. Tyto body nám v konečném součtu bohužel chyběly. Naše výkony během celého průběhu ligy vedly k tomu, že jsme celkově skončili na osmém místě. Po našem úspěšném desátém turnaji a nenastoupení týmu BSC Aligátoři Znojmo do něj, to bylo nakonec velmi těsné.

Základní části tedy kraloval tým Fbc Black Dogs. Z prvního místa společně s druhým týmem, kterým byl ZnojemskySeznam.cz, postoupil přímo do semifinále. Ve čtvrtfinále se utkaly týmy Guanyadors - BSC Aligátoři a Fbc Litrpůl - Fbc Bar U Slimáka.

Informace z play off jsem pro tyto účely převzal ze stránek ligy (zafl.webnode.cz):

Ve čtvrtfinále se utkaly čtyři týmy ve dvou sériích. Obě nakonec dospěly až do třetích zápasů a obě vyvrcholily samostatnými nájezdy. Velký favorit Guanyadors se protrápil k vítězství skrze BsC Aligátory, kteří svým houževnatým pojetím hry dělali svému sokovi velké problémy. V druhé sérii favorit neexistoval a to se také promítlo do zápasů, které byly herně naprosto vyrovnané. Ve dvou ze tří zápasů uspěl tým Bar U Slimáka až na nájezdy a poslal tak soupeře Fbc Litrpůl ze hry o cenné kovy. Obě série se těšily velkému diváckému zájmu.
V semifinále se spolu utkali: Fbc Black Dogs - Fbc Bar U Slimáka a ZnojemskySeznam.cz - Guanyadors.
Fbc Black Dogs si v sérii hrané na dva vítězné zápasy poradili s týmem Fbc Bar U Slimáka 2:0 na zápasy, když zvítězili 3:1 a 4:1. Fbc Black Dogs si tak vybojovali právo účasti ve finále. Druhou semifinálovou dvojici tvořily týmy ZnojemskySeznam.cz a Guanyadors. I zde proběhla série jen ve dvou zápasech - Guanyadors zvítězili 7:3 a 2:1. Ve finále se tak utkali Fbc Black Dogs s Guanyadors, o bronzovou příčku svedly boje týmy Fbc Bar U Slimáka a ZnojemskySeznam.cz.
Sérii o třetí místo ovládl Fbc Bar U Slimáka, když zvítězil nad týmem ZnojemskySeznam.cz 2:0 na zápasy. Zápasy finále přinesly napínavou podívanou, ve které byl nakonec úspěšnější tým Fbc Black Dogs, když dokázal porazit svého soupeře Guanyadors poměrem 2:1 na zápasy. Všechny zápasy byly velmi vyrovnané, vyhecované a soupeři si nedarovali ani metr prostoru zadarmo. Fbc Black Dogs se tak stali mistrem ZAFLu pro ročník 2009/2010.

ZAFL 2009/2010 v číslech

Celkové pořadí týmů

1. Fbc Black Dogs
2. Guanyadors
3. Fbc Bar U Slimáka
4. ZnojemskySeznam.cz
5. Fbc Litrpůl
6. BsC Aligátoři
7. Fbc Blackhawks
8. Fbc Božice

Pořadí týmů po základní částiStatistiky zápasů ze základních skupin turnajů

Fbc Božice

výhry: 8 (4 x Fbc Blackhawks, 2 x Fbc Bar U Slimáka, 1 x Fbc Litrpůl, 1 x Guanyadors)
remízy: 7 (1 x Fbc Blackhawks, 3 x Fbc Bar U Slimáka, 2 x BsC Aligátoři Znojmo, 1 x ZnojemskySeznam.cz)
prohry: 15 (3 x Fbc Black Dogs, 3 x Fbc Litrpůl, 2 x Guanyadors, 2 x Fbc Bar U Slimáka, 2 x Fbc Blackhawks, 2 x ZnojemskySeznam.cz, 1 x BsC Aligátoři Znojmo)

nejvíce vstřelených gólů v zápase: 8 (Fbc Božice - Fbc Blackhawks 8 : 2 4. turnaj) (Fbc Božice - Fbc Blackhawks 8 : 0 8. turnaj)

nejvíce obdržených gólů v zápase: 8 (Fbc Blackhawks - Fbc Božice 8 : 6 10. turnaj) (Fbc Bar U Slimáka - Fbc Božice 8 : 4 2. turnaj)

vítězství o více než jeden gól: 7
zápasy s nulou: 1

nejvíce hráčů na turnaji: 13 (5. turnaj)
nejméně hráčů na turnaji: 8 (8. turnaj)

žluté karty: 0
červené karty: 0

Bodování našich hráčů


Deset nejproduktivnějších hráčů ligy


I když jsme doufali v lepší umístění, tak vzhledem k počátečním problémům, které byly spojeny se založením našeho týmu a s premiérovým účinkováním v takovéto soutěži, jsme podle mého názoru nepředvedli výkon, za který bychom se museli stydět. Během roku se také objevilo mnoho lidí, díky jejichž pomoci jsme mohli v naší činnosti pokračovat a své výkony zlepšovat. Do této řady se od minulého článku přidala finanční podporou Společenská komise OÚ – pí Pavlíčková. Částkou byla pokryta část startovného na příští ročník ligy. Celý tým tímto děkuje.
Získali jsme spoustu užitečných zkušeností a vytvořili celkem dobrý základ, který je připraven k dalšímu rozvoji. Příští sezona začne již v září a přinese spoustu novinek. V lize se objeví několik nových týmů. Hrát se bude již s pěti hráči v poli a odpadne systém turnajů. Pozitivním krokem je také to, že se zápasy odehrají v městské sportovní hale (Manhattan) s mantinely a oficiálními rozhodčími. Těmito kroky se zvedne úroveň celé ligy a počet diváků. Znamená to pro nás také zvýšení nákladů na startovné a na nutné větší tréninkové zázemí. Budeme tedy opět rádi za podporu v tomto směru. Tento rok můžeme případným sponzorům nabídnout již více.

Všechny potřebné informace se už také každý může dozvědět na našich nových internetových stránkách fbc-bozice.webnode.cz. Zde se budeme snažit uvádět všechny důležité informace jak pro hráče, tak pro všechny ostatní zájemce o florbal. Stále však o nejdůležitějším budeme informovat na stránkách, které nám jako první pomohly vnést florbal do božického povědomí. Samozřejmě se jedná o tyto stránky.

Všech plánovaných akcí se mohou zúčastnit i ne přímo florbalisté. Ať se jedná o otevřené tréninky a běhy, nebo vytvoření divácké kulisy prozatím na přátelských zápasech a v příští sezoně na zápasech ligových.


Miroslav Fojtík


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.