znak Božic
 Co se děje...
Všichni jsme si rovni, někteří jsou si rovnější
Rozruch v řadách vedení obce způsobila na zasedání zastupitelstva členka kontrolního výboru Anna Hříbková. „Ptám se, jestli bylo zrušeno usnesení o odměnách pro členy výborů a komisí, kteří nejsou členy zastupitelstva. A pokud nebylo, proč nebyly odměny vyplaceny?“zeptala v rámci diskuzního bloku. „Nejde mi o tu částku, stejně bych ji věnovala potřebným, třeba školce, ale jde mi o princip. Taky by mě zajímalo, jestli se stejně přistupovalo i k nečlenům zastupitelstva, kteří jsou ve funkcích předsedů komisí?“
Mrazivé mlčení prořízla až šokující bezelstná odpověď pana starosty: „No, nevyplatili jsme vám je! Předsedům komisí ano.“ To zvedlo vlnu emocí zastupitelů i přítomných hostů. Zazněla i oprávněná výtka, že nevyplacením odměn bylo porušeno usnesení zastupitelstva z let 2006 a 2008 (viz foto) a řada dalších připomínek a podnětů. Nejlépe to za všechny vyjádřil člen finančního výboru Karel Kučera, který prohlásil, že mu taky nejde o tu stokorunu, ale o dodržování pravidel. „Chtěli jste si na minulém zastupitelstvu zvednout své odměny, a to, na co máme nárok, tak nechcete udělat!“ dodal.
Klubovnou se znovu rozhostilo hluboké ticho. „Tak vám to budeme muset vyplatit zpětně,“ uzavřel rezignovaně debatu starosta ing. Klíč.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla


 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.