znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Jaro jsme zahájili s novou časomírou
Jarní kola fotbalových soutěží okresu Znojmo byla zahájena o tomto víkendu. Naše nejžhavější želízko v ohni, celek mužů, přivítal v okresním přeboru na svém hřišti Olbramovice A. Kdo čekal nějakou odvetu za podzimní peripetie s odloženým zápasem, byl zklamán. Od prvního hvizdu rozhodčího se hrál dobrý fotbal s plným nasazením a diváci mohli být nadmíru spokojeni. Již dopoledne si své jarní premiéry odbyli hráči „Béčka“ ve Slupi a dorostenci v Šanově. Všechny zápasy jsme vyhráli, nedostali jsme ani jeden gól a ještě jsme potěšili všechny fanoušky i hráče novou časomírou!

Výsledky 1. kola
Okresní přebor: Božice „A“- Olbramovice „A“ 4:0 (2:0)
Ne 28.03.2010, 15:00, HR: Vařacha, AR: Nikolai P.
Zápas jsme zahájili velmi dobře s jasným tahem na branku a než jsem si připravil veškeré „nádobíčko“ dostal se zprava do šance Lukáš Dítě a nádhernou lobovanou střelou s patřičnou falší se trefil do odkrytého levého rohu olbramovické branky. „Takovou branku už nedám,“ konstatoval po zápase v kabině a zalitoval, že jsem ji nezaznamenal na kameru.
Hráli jsme i nadále výborně a soupeře jsme prakticky nepustili do žádné vážnější akce. Náš tlak korunoval v 18. minutě Jaromír Jandásek a tak jsme vedli 2:0. Do konce první půle jsme měli ještě řadu šancí, ale v gól jsme neproměnili žádnou. Prvních deset minut druhého poločasu nás soupeř zatlačil před naši svatyni, ale gólman „Bobo“ byl vždy na místě. Poté se hra vyrovnala a v 63. minutě to byl opět střelecky disponovaný a dnes mimořádně aktivní střelec Lukáš Dítě. Svůj hattrick završil tentýž hráč v 89. minutě. Vyhráli jsme zaslouženě 4:0 a upevnili si 6. místo v tabulce.
Naše mužstvo nemělo slabin a nerad bych někoho vyzdvihoval na úkor druhého, bylo by to nezasloužené a nespravedlivé. Byli jsme tentokrát jako ti mušketýři i s tím, že soupeř občas pocítil na vlastním těle naše nekompromisní nasazení.
Zápas řídil velmi dobře s citem pro hru rozhodčí Jan Vařacha.
V sobotu 3.4.2010 hrajeme opět doma, tentokrát derby s Hrádkem. Zápas začíná v 15:30 h.
Sestava: Robert Musil – Svatopluk Nevěčný, David Švestka, Roman Šebela, Aleš Žák – František Hofman (Patrik Šotkovský), Tomáš Polický, Jan Kudlička, David Švejdík – Lukáš Dítě, Jaromír Jandásek (David Mlčúch).

IV.C: Slup „B“ – Božice „B“ 0:1 (0:1)
Ne 28.03.2010, 10:15, HR: Coufal
Přestože jsme před zápasem řešili nedostatek hráčů základní sestavy, odjížděli jsme nakonec domů s vítězstvím. O to se zasloužil ve 20. minutě David Mareš, jeden z těch, pro které jsme si museli zajet.
Pilířem zadních řad byl tradičně Jiří Himal, výborný byl Luboš Ralenovský a Marek Zifčák.

Okresní soutěž dorostu sk „B“: Šanov – Božice 0:9 (0:2)
Ne 28.03.2010, 10:15, HR: Zemek
Hráli jsme výborně, i když soupeř v první půli vzdoroval. Chybělo několik hráčů základní sestavy, ale objevili se noví (David Mlčúch) nebo se vrátili staronoví. Obrana byla jistá (hrál i žák Broněk Horáček), vynikající byl stoper Patrik Šotkovský a střelecky se blýskl Tomáš Rauš. Dvakrát jsme se trefili dobře zatočenou střelou z rohu do šibenice. Spolehlivý Kuba Benkovič v brance si ve druhé půli ani moc nezachytal, protože domácí pro zranění dohrávali o devíti hráčích. Hrálo se slušně, bez karet. Branky: Tomáš Rauš 3x, Evžen Egner 2x, Kuba Zifčák 2x, Marian Vávra a David Mlčúch po jedné.